Policja rozbiła gang narkotykowych hurtowników

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2017 07:41
Funkcjonariusze krakowskiego Centralnego Biura Śledczego Policji rozbili narkotykowy gang. Zatrzymano 10 osób, zabezpieczono narkotyki o czarnorynkowej wartości 350 tysięcy złotych, broń i amunicję. Od ubiegłego roku, dilerzy tej grupy sprzedali kilkaset kilogramów narkotyków.
Audio
  • Rozbito gang hurtowników narkotykowych. Relacja Mariusza Pieśniewskiego (IAR)
Rozbito gang narkotykowy
Rozbito gang narkotykowyFoto: cbsp.policja.pl

Policjanci CBŚP zdobyli informacje o gangu, który dziennie sprzedaje nawet 20 kilogramów różnego rodzaju narkotyków. Tropy wiodły do kilku miejsc w województwie małopolskim.

Jednoczesnego zatrzymania dokonali między innymi policyjni antyterroryści. Przy zatrzymanych dziesięciu osobach zabezpieczono 20 kilogramów marihuany, 2 kilogramy amfetaminy i 100 gramów kokainy. Znaleziono też pistolet Magnum 44 i amunicję. Policjanci dokładnie sprawdzili samochody zatrzymanych i okazało się, że są w nich specjalne schowki, w których z zagranicy przestępcy przemycali narkotyki do kraju.

Wobec ośmiu z zatrzymanych osób sąd zastosował tymczasowe aresztowanie. Policja zabezpieczyła mienie podejrzanych w wysokości 750 tysięcy złotych. Zatrzymanym postawiono zarzuty handlu narkotykami i działania w zorganizowanej grupie przestępczej. Grozi za to nawet 12 lat więzienia.

pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kostaryka: skonfiskowano ponad tonę przemycanej kokainy

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2017 20:57
- Straż przybrzeżna Kostaryki zatrzymała w pobliżu położonego nad Oceanem Spokojnym miasta Quepos łódź, na której przemycano 1,15 tony kokainy - poinformowało we wtorek kostarykańskie ministerstwo bezpieczeństwa publicznego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

CBŚP rozbiło dwa gangi handlujące narkotykami. "Zajmowały się tym całe rodziny"

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2017 07:22
Centralne Biuro Śledcze Policji rozbiło dwie grupy przestępcze, które specjalizowały się w sprzedaży marihuany, amfetaminy i innych narkotyków na Podlasiu oraz Warmii i Mazurach. Zatrzymano 14 osób.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Akcja CBŚP: płynna amfetamina w butelkach do herbaty

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2017 13:17
Płynną amfetaminę w butelkach do napoju herbacianego - ice tea znaleźli policjanci CBŚP w podwarszawskich Markach. Diler kupił narkotyk w laboratorium amfetaminy w powiecie działdowskim.
rozwiń zwiń