X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

W tych krajach jest najwięcej samobójstw

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2017 09:38
Pomimo spadku liczby samobójstw Japonia pozostaje na drugiej pozycji wśród ośmiu najbardziej uprzemysłowionych krajów świata w tej niechlubnej statystyce - wynika z najnowszego rządowego raportu. W grupie ośmiu najbardziej rozwiniętych państw Japonia z wynikiem 19,5 samobójstw na 100 tys. mieszkańców ustępuje jedynie Rosji, która pozostaje na pierwszym miejscu (21,8).
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjneFoto: Pixabay/xusenru/dom. publiczna

Na pozostałych miejscach rankingu znajdują się kolejno: Francja (15,1), USA (13,4), Niemcy (12,6), Kanada (11,3), Wielka Brytania (7,5) oraz Włochy (7,2). Dane z Japonii pochodzą z 2014 r.

Wśród wszystkich krajów świata Japonia plasuje się na szóstym miejscu. Na pierwszym znajduje się Litwa (30,8), na drugim Korea Płd. (28,5), a na trzecim Surinam (24,2). W zestawieniu uwzględniającym samobójstwa popełniane przez kobiety Japonia zajmuje trzecią pozycję z wynikiem 11,7, za Surinamem (drugie miejsce z 13,4) oraz Koreą Płd. (17,3).

Opublikowany we wtorek przez rząd Japonii raport jest jedenastym rocznym podsumowaniem tego zjawiska. Wnioski dla samej Japonii są jednak optymistyczne, ponieważ dane wskazują, że w 2016 r. życie odebrało sobie najmniej osób od 22 lat (dokładnie 21 897).

Pod koniec lat 90. ubiegłego wieku przez ponad dekadę liczba samobójstw utrzymywała się na poziomie ponad 30 tys. rocznie; rekordowych 34 427 przypadków zanotowano w 2003 r. Od 2012 r. liczba samobójstw systematycznie spadała poniżej 30 tys. Pomimo wysiłków rządu i specjalnej kampanii mającej na celu zapobieganie tragediom samobójstwa pozostają główną przyczyną zgonów w przedziale wiekowym 15-39.

Od 2007 r. rząd podjął wiele kroków mających służyć poprawie kondycji psychicznej osób noszących się z zamiarem targnięcia się na własne życie. Prowadzone są badania nad mechanizmem medycznych i społecznych przyczyn rozważania samobójstwa jako wyjścia z trudnej sytuacji, uruchamia się infolinie z oferującymi pomoc psychologami, organizuje także seminaria dla liderów lokalnych społeczności, by uświadamiać im wagę zjawiska.

pp/PAP


Zobacz więcej na temat: samobójstwo ŚWIAT
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Narasta fala samobójstw w Polsce. Bruno Hołyst: to problem społeczny

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2017 13:20
- W Polsce więcej osób odbiera sobie życie niż ginie w wypadkach drogowych - mówi w radiowej Jedynce prof. Bruno Hołyst, prezes Polskiego Towarzystwa Suicydologicznego.
rozwiń zwiń