"Każdy jest ważny". Marsz dla życia w Poznaniu

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2017 14:17
Zwrócenie uwagi na wartość życia każdej osoby – taki jest cel tegorocznej edycji Marszu dla Życia, który w niedzielę przejdzie ulicami Poznania. W tym roku hasłem wydarzenia są słowa: "Każdy jest ważny". Przesłanie do uczestników skieruje papież Franciszek.
Marsz dla życia
Marsz dla życiaFoto: mat. prasowe Marszy dla życia

- W tym roku, zgodnie z hasłem marszu, chcemy w szczególny sposób podkreślić kwestię osób z niepełnosprawnością. Zapraszamy ich na marsz, zaprosiliśmy też podopiecznych placówek z Poznania i okolic, które zajmują się pomocą niepełnosprawnym. Ale wydarzenie nie ogranicza się wyłącznie do przemarszu - chcemy pokazać, że życiem można się cieszyć także w kontekście rodzinnego festynu - powiedziała w środę na konferencji prasowej współorganizatorka wydarzenia Marzena Kasprzak.

W niedzielę swój finał będzie też miała 5. edycja akcji Pieluszka dla Maluszka, polegająca na zbiórce pieluch i pieluchomajtek dla potrzebujących. W minionych czterech edycjach zebrano łącznie ok. 100 tys. pieluch o łącznej wartości ok. 80 tys. zł. Dzięki przekazanym darom udało się wesprzeć m.in. podopiecznych Domu Dziecka w Lesznie, Domu Samotnej Matki w Kiekrzu i rodziny wielodzietne. W tym roku oprócz pieluch i pieluchomajtek zbierane były materiały pomagające w rehabilitacji niepełnosprawnych dzieci.

Rokrocznie marsz w Poznaniu gromadzi kilka tysięcy osób. Przejście ulicami miasta poprzedzi festyn rodzinny na pl. Wolności z atrakcjami dla dzieci i koncertem zespołu Risen. Koordynatorem wydarzenia jest Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Poznańskiej. Marsz swoim patronatem objęli: metropolita poznański i wojewoda wielkopolski.

pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Jakie kierunki polityki prorodzinnej?

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2017 16:00
W zespole ds. budżetu Rady Dialogu Społecznego dyskutowano nad raportem podsumowującym politykę prorodzinną za ostatni rok i wskazującym dalszy jej kierunek. Podczas dyskusji pojawiło się sporo zastrzeżeń do ministerstwa rodziny. W przeważającej mierze padły one ze strony związków zawodowych. O planach rządu dotyczących polityki prorodzinnej rozmawiali w audycji Kapitał i Praca Agata Bartosik (NSZZ Solidarność), Renata Górna (OPZZ) i Paweł Lisicki (Konfederacja Lewiatan).  
rozwiń zwiń