Biskupi warszawscy: piątkowy post nie obowiązuje

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2017 17:59
W najbliższy piątek na terenie archidiecezji warszawskiej i diecezji warszawsko-praskiej nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych – czytamy w komunikatach opublikowanych na stronach archidiecezji warszawskiej i diecezji warszawsko-praskiej.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Tomasz Mazon/Shutterstock.com

Jak informują biura prasowe obu warszawskich diecezji, metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz oraz ordynariusz diecezji warszawsko-praskiej abp Henryk Hoser udzielili "dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od spożywania pokarmów mięsnych w dniu 16 czerwca 2017 r., to jest w piątek po uroczystości Bożego Ciała". Dyspensa dotyczy wszystkich, którzy w tym dniu będą przebywali na terenie tych dwóch diecezji.

Jednocześnie kard. Nycz zalecił, by "osoby korzystające z dyspensy poprzez modlitwę lub jałmużnę wyraziły pokutny charakter piątku". Abp Hoser dodał, że "korzystając z dyspensy należy złożyć ofiarę na pomoc dla potrzebujących i ubogich".

pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Uroczystości Bożego Ciała: kardynał Kazimierz Nycz apeluje o jedność Polaków

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2017 12:36
- Chcemy być Kościołem wszystkich ludzi dobrej woli, zwłaszcza, gdy przychodzą pokusy osłabienia jedności, bądź niebezpieczeństwa podziałów i wykluczenia - mówił w czwartek kard. Kazimierz Nycz podczas uroczystości Bożego Ciała na pl. Piłsudskiego w Warszawie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polska świętuje Boże Ciało. Biskupi przypominają o wierze i solidarności

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2017 13:56
Arcybiskup Marek Jędraszewski przekonywał podczas homilii z okazji Uroczyści Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, że niedziela powinna być dniem wolnym od pracy, a państwo powinno chronić życie nienarodzonych. W całej Polsce procesje z okazji święta Bożego Ciała były okazją do świadwectwa wiary.
rozwiń zwiń