Watykan: papież przyjął na audiencji kanclerz Merkel

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2017 12:56
Papież Franciszek przyjął w sobotę na prywatnej audiencji w Watykanie kanclerz Niemiec Angelę Merkel. Wśród tematów rozmów komentatorzy wymieniają kryzys migracyjny i przyszłość Europy. To szóste spotkanie szefowej niemieckiego rządu z Franciszkiem.
Audio

W przeddzień audiencji u papieża kanclerz spotkała się w siedzibie ambasady niemieckiej w Rzymie z osobami odpowiedzialnymi za centrum ochrony nieletnich, powołane na Papieskim Uniwersytecie Gregoriańskim - poinformował o tym kierujący ośrodkiem jezuita ksiądz Hans Zollner. Zaangażowany jest on w walkę z pedofilią w Kościele i jej przeciwdziałanie.

Czytaj więcej
papież franciszek 1200 dob.jpg
Papież modli się za ofiary pożaru w Londynie

Watykaniści obserwujący wizytę Merkel podkreślają, że należy sądzić, iż innymi tematami jej rozmowy z Franciszkiem były również porozumienie klimatyczne z Paryża, z którego wycofał się prezydent USA Donald Trump, oraz dialog religijny jako narzędzie zwalczania fundamentalizmu. W czasie rozmowy wspomniany został też zapewne były kanclerz Niemiec Helmut Kohl, który zmarł w piątek.

Poprzednie spotkanie papieża z niemiecką kanclerz miało miejsce w marcu br. w związku z nadzwyczajnym szczytem przywódców UE w Rzymie z okazji 60-lecia Traktatów Rzymskich. Wszyscy zostali wtedy przyjęci na audiencji.

Obserwatorzy wskazują, że centralnym punktem rozmów był napływ migrantów i uchodźców do Europy. Włoska agencja Ansa przypomina w tym kontekście słowa Franciszka z marca zeszłego roku, gdy powiedział: "Bardzo lubię słuchać narodów i rządzących, którzy otwierają serce i drzwi".

koz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Papież modli się za ofiary pożaru w Londynie

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2017 11:16
Papież Franciszek modli się za ofiary katastrofalnego pożaru wieżowca w Londynie i wyraża uznanie dla pracy ekip ratunkowych - napisał watykański sekretarz stanu kard. Pietro Parolin w depeszy wystosowanej do abp. Westminsteru, kard. Vincenta Nicholsa.
rozwiń zwiń