"Siła przyjaźni może pokonać trudne chwile". Premiera książki "Gwiezdne Marzenia"

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2017 20:46
Dziś odbyła się premiera książki "Gwiezdne Marzenia". Publikacja, która powstała dzięki ludziom dobrej woli, ma rozweselić najmłodszych czytelników przebywających w szpitalach, hospicjach oraz domach dziecka. Patronat nad wydarzeniem objęło Polskie Radio.
Audio
  • Premiera książki "Gwiezdne Marzenia". Relacja Marty Szulborskiej (IAR)
Premiera książki Gwiezdne Marzenia
Premiera książki "Gwiezdne Marzenia"Foto: IAR/Łukasz Kowalski

- Spełniło się moje gwiezdne marzenie - mówiła inicjatorka akcji Monika Jędrzejewska-Wiergiles. - To jest fantastyczna sprawa, kiedy okazuje się, że to o czym kiedyś się pomyślało, teraz może się spełnić - podkreśliła.

"Gwiezdne Marzenia" to zbiór 20 bajek i 10 wierszy. Jedną z bajek, o robaczku który patrzył na gwiazdy, napisała Aneta Kozbuch. - Ta bajka mówi o tym, że siła przyjaźni może pokonać trudne chwile - opowiadała autorka.

Podczas premiery jedną z bajek przeczytał Jacek Kawalec, który uważa, że "literatura budzi w dzieciach wrażliwość". - Czytając książki to tak jakbyśmy dostali nowe życia - wyjaśnił aktor.

Podczas wydarzenia nie mogło zabraknąć najmłodszych, którzy otrzymali książki z autografami gwiazd. Po premierze książki trafią do podopiecznych domów dziecka, szpitali i hospicjów.

Książka "Gwiezdne Marzenia" będzie dostępna w sprzedaży od września na stronie internetowej Sofijka.pl. Dochód zostanie przeznaczony na inne akcje charytatywne organizowane przez fundację Się Pomaga.

mr

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

"Pozdrawiam i przepraszam"

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2017 11:00
22 czerwca ruszyło "Lato z Radiem", a wraz z nim nowa powieść w Jedynce "Pozdrawiam i przepraszam" Fredrika Backmana w tłumaczeniu Magdaleny Greczichen. Czyta Wiktoria Gorodeckaja.
rozwiń zwiń