Papież Franciszek apeluje o położenie kresu przemocy w Wenezueli

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2017 16:21
Papież Franciszek zaapelował w niedzielę o położenie kresu przemocy w Wenezueli i pokojowe, demokratyczne rozwiązanie kryzysu w tym kraju. Apel wystosował podczas spotkania z wiernymi w Watykanie.
Papież Franciszek
Papież Franciszek Foto: Wikipedia/Christoph Wagener

Po południowej modlitwie Anioł Pański papież powiedział: "5 lipca przypada Święto Niepodległości Wenezueli. Zapewniam o mojej modlitwie za ten drogi naród i wyrażam bliskość z rodzinami, które straciły swe dzieci podczas manifestacji na placach".

- Kieruję apel o to, by położono kres przemocy i by znaleziono pokojowe oraz demokratyczne rozwiązanie kryzysu - dodał Franciszek. Następnie podkreślił: "Niech Matka Boża z Coromoto wstawia się za Wenezuelą". Po tych słowach papież odmówił z tysiącami wiernych modlitwę za ten kraj.

RUPTLY/x-news

Franciszek przywołał patronkę Wenezueli uwiecznioną na obrazie, czczonym tam od połowy XVII wieku.

Czytaj więcej
wenezuela 1200.jpg
Wenezuela: już 80 ofiar starć przeciwników rządu z policją

80 ofiar zamieszek 

Było to kolejny papieski apel w sprawie Wenezueli, gdzie w trwających od początku kwietnia antyrządowych protestach zginęło 80 osób. Demonstranci oskarżają prezydenta Nicolasa Maduro o zapędy dyktatorskie. Domagają się jego ustąpienia i rozpisania nowych wyborów.

Następne spotkanie papieża z wiernymi odbędzie się niedzielę 9 lipca. 

W lipcu zostały zawieszone środowe audiencje generalne. To miesiąc, w którym tradycyjnie Franciszek ogranicza swą aktywność i odpoczywa. 

koz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wenezuela: już 80 ofiar starć przeciwników rządu z policją

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2017 11:51
Już co najmniej 80 osób zginęło w trwających od początku kwietnia w Wenezueli antyrządowych protestach. Jak podała w sobotę prokuratura, w mieście Barquisimeto w piątkowych starciach z policją śmierć poniosły cztery osoby.
rozwiń zwiń