Polskie Radio uruchomi Radio Chopin 1 października

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2017 15:26
1 października Polskie Radio uruchomi Radio Chopin - poinformowali przedstawiciele publicznego nadawcy podczas konferencji dot. założeń Pierwszego Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego na instrumentach historycznych.
Audio
  • Polskie Radio uruchomi Radio Chopin 1 października. Relacja Doroty Piotrowskiej (IAR)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay/domena publiczna

Wyspecjalizowany kanał Polskiego Radia będzie dostępny w internecie, na platformie DAB+ i poprzez satelitę na całym świecie. Dyrektor Programu Drugiego Polskiego Radia Małgorzata Małaszko podkreśla, że Radio Chopin to inicjatywa, która jest spuentowaniem 80-lecia Dwójki. Zaznaczyła jednak, że nie jest to "Dwójka do kwadratu", ale propozycja Polskiego Radia dla melomanów i osób, które mogą zainteresować się muzyką klasyczną. Prezentowane będą tam utwory Chopina grane na instrumentach starych ale też współczesnych. 

Data uruchomienia Radia Chopin nie jest przypadkowa, bo 1 października przypada Międzynarodowy Dzień Muzyki, a październik kojarzony jest z muzyką Fryderyka Chopina, między innym bo wtedy organizowany jest Konkurs Chopinowski. Małgorzata Małaszko przypomniała, że 17 października obchodzona jest kolejna rocznica śmierci kompozytora. 

Z inicjatywy Polskiego Radia cieszy się dyrektor Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina dr Artur Szklener. Zaznaczył, że w erze nowych mediów ważne jest docieranie do słuchaczy w nowy sposób. 

Polskie Radio wcześniej uruchomiło cyfrowe Radio Chopin 28 września 2015 roku na czas XVII Międzynarodowego Konkursu im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Od 1 października tego roku kanał będzie działał już stale. 

koz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Angela Hewitt i jej Chopin sprzed 37 lat

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2017 17:00
W "Chopinie osobistym" słuchaliśmy wykonań znakomitej pianistki z Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina w 1980 r.
rozwiń zwiń