Berlin: pobili mężczyznę za noszony na szyi łańcuszek z krzyżykiem?

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2017 13:44
W Berlinie trzech osobników napadło i pobiło 39 letniego mężczyznę - informuje dziennik "Die Welt". Prawdopodobnie napastnikom nie spodobał się łańcuszek z krzyżykiem, jaki ofiara nosiła na szyi. Rzeczniczka prasowa prezydium policji w Berlinie, w rozmowie z Polskim Radiem nie wykluczyła, że napastnikami mogli być uchodźcy z Północnej Afryki.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Dickelbers/Wikimedia Commons/CC

Rzeczniczka prasowa berlińskiej policji powiedziała Polskiemu Radiu, że służby ścigania poszukują trzech młodych osobników w wieku około 14 - 16 lat, którzy nocy w sobotę, w dzielnicy Prenzlauer Berg napadli na mężczyznę. - Nie można wykluczyć, że poszukiwani napastnicy pochodzą z krajów arabskich - powiedziała nam rzeczniczka.

Z zeznań świadków wynika, że sprawcy, mówiący słabo po niemiecku, wulgarnymi słowami obrażali ofiarę. Pobili go, zerwali mu z szyi krzyżyk i uciekli. Sprawę napadu potraktowano poważnie, bowiem śledztwo nad nim przejął wydział Ochrony Państwa z policji śledczej w Berlinie. Media społecznościowe informują o wielu podobnych zajściach. 

Policyjna Ochrona Państwa nie jest zwykłym odziałem policyjnym. Zajmuje się on zapobieganiem i zwalczaniem czynów kryminalnych motywowanych politycznie, w tym m.in. przestępstw dokonanych przez skrajną lewicę, neonazistów, cudzoziemców i skrajnych islamistów.

dad

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak