X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Cypr: polscy archeolodzy pokażą swoje osiągnięcia

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2017 11:40
Polscy archeolodzy na Cyprze zaprezentują swe osiągnięcia. Naukowcy z Uniwersytetu Jagiellońskiego otworzą na miejscu wystawę i zorganizują w mieście Pafos widowisko multimedialne.
Audio
  • Ewdoksia Papuci-Władyka: szukamy infrastruktury związanej z działalnością gospodarczą (IAR)
  • Ewdoksia Papuci-Władyka: szykujemy też wyjątkowy multimedialny projekt (IAR)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay.com

Ekipa z Uniwersytetu Jagiellońskiego działa w Pafos od 2011 roku. Bada agorę, czyli rynek starożytnego miasta, i odkryła tam dwa duże budynki, sklepiki i resztki naczyń. Jak mówi Polskiemu Radiu szefowa ekspedycji, profesor Ewdoksia Papuci-Władyka, od dwóch lat dzięki dotacji Narodowego Centrum Nauki archeolodzy pracują także poza centrum starożytnego miasta. - Poszukujemy nie tylko różnych elementów, związanych z życiem gospodarczym miasta, również poza agorą - podkreśla pani profesor. "Szukamy infrastruktury gospodarczej, związanej z działalnością gospodarczą i handlem, a wiadomo, że Pafos było stolicą antycznego Cypru". 

W październiku polscy badacze otworzą w Pafos wystawę fotografii i zorganizują na miejscu widowisko multimedialne. W ten sposób przedstawią swój dorobek. - Pafos w tym roku jest Europejską Stolicą Kultury - dodaje szefowa ekspedycji z UJ. - Przejęło tę rolę po Wrocławiu. Postanowiliśmy pokazać nasze prace na agorze i poza nią. Jest to przygotowywana wystawa fotografii, ale szykujemy również multimedialny projekt, który nazwaliśmy Misterium Miasta Afrodyty Pafos 2017 - powiedziała profesor Ewdoksia Papuci-Władyka.

Projekt wspiera finansowo polskie MSZ, a także lokalne cypryjskie władze. Pafos to jedno z najbardziej popularnych na Cyprze miejsc, także wśród polskich turystów. Polscy archeolodzy pracują na wyspie od 50 lat.

koz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak