Prasa: niemiecka i polska policja rozbiły gang przemytników ludzi

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2017 21:54
Wspólna akcja niemieckiej i polskiej policji doprowadziła do rozbicia międzynarodowej grupy przestępczej, która przemycała do Niemiec nielegalnych migrantów z Syrii - podała w sobotę wydawana w Dreźnie gazeta "Saechsische Zeitung".
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: photokup/shutterstock.com/cc

Współpraca między niemiecką policją federalną i policją polską trwała blisko 18 miesięcy. W listopadzie ubiegłego roku policja niemiecka przeprowadziła serię przeszukań na terenie czterech krajów związkowych (landów), w tym w Berlinie i Hesji.

Pod koniec czerwca miały miejsce rewizje w dwunastu miejscach w Polsce. Przy tej okazji zatrzymano 10 osób - podała niemiecka policja.

Polscy i niemieccy policjanci współpracowali w jednej grupie śledczej po raz pierwszy na podstawie nowej polsko-niemieckiej umowy o współpracy policji obu krajów.

43-letni Afrykańczyk, podejrzany o werbowanie na Węgrzech chętnych do nielegalnego przekroczenia granicy, jest poszukiwany europejskim listem gończym.

Dzięki wspólnej akcji zniszczono siatkę przemytników operującą z terenu Polski - powiedział Markus Pfau, kierownik wydziału zwalczania przestępczości w Halle.

- Nowe możliwości, które stworzyła nowelizacja polsko-niemieckiej umowy policyjnej w 2015 roku, po raz pierwszy sprawdziły się i były podstawą sukcesu śledczych z obu krajów - powiedział Joerg Baumbach, szef komendy policji kryminalnej w Pirnie w Saksonii.

Banda przemytników przerzuciła przez niemiecką granicę w 15 nielegalnych akcjach 348 osób, głównie Syryjczyków.

PAP/agkm

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Berlin: przełom ws. kradzieży 100-kilowej złotej monety?

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2017 13:01
Niemiecka policja zatrzymała w środę dwie osoby podejrzane o kradzież ważącej 100 kg złotej monety z muzeum Bode w Berlinie. Jej wartość nominalna wynosi 1 mln dolarów kanadyjskich (675 tys. euro), a wartość zużytego złota szacowana jest na 3,7 mln euro. 
rozwiń zwiń