X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Co dalej ze sprawą Mariusza Kamińskiego? Prezes TK zabrała głos

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2017 16:35
Sędziowie Trybunału Konstytucyjnego najpewniej po wakacjach zajmą się sprawą sporu kompetencyjnego w kwestii ułaskawienia Mariusza Kamińskiego. Prezes TK Julia Przyłębska powiedziała, że z wyznaczeniem terminu rozprawy czeka aż sędziowie wrócą z urlopów.
Audio
  • Prezes TK zabrała głos ws. Mariusza Kamińskiego. Relacja Kseni Maćczak (IAR)
Prezes Trybunału Konstytucyjnego Julia Przyłębska
Prezes Trybunału Konstytucyjnego Julia PrzyłębskaFoto: PAP/Radek Pietruszka

Dziś Sąd Najwyższy zawiesił postępowanie kasacyjne w sprawie Mariusza Kamińskiego i innych byłych szefów CBA właśnie do czasu orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego. To on zdecyduje czy Sąd Najwyższy może się w ogóle zajmować aktem łaski prezydenta.

Prezes TK powiedziała, że postanowienie Sądu Najwyższego w pełni ją satysfakcjonuje. Zaznaczyła, że spodziewała się takiego rozstrzygnięcia, ponieważ - zdaniem sędzi - wynika ono jednoznacznie z obowiązującego przepisu Ustawy o postępowaniu przed Trybunałem Konstytucyjnym.

- Mówi on, że kiedy przed Trybunałem zawiśnie spór kompetencyjny, to organy, których ten spór dotyczy, zawieszają postępowania - wyjaśniła Julia Przyłębska.

Prezes dopytywana, na jakim etapie jest postępowanie w TK, powiedziała, że zostały podjęte już pierwsze czynności. Wyjaśniła, że zgodnie z obowiązującymi przepisami został wyznaczony pełny skład orzekający. Julia Przyłębska poinformowała, że po urlopach sędziów zostanie wyznaczony termin posiedzenia, a następnie termin rozprawy. Nie podała konkretnych daty. Zapewniła, że termin zostanie wyznaczony niezwłocznie po powrocie sędziów z wakacji.

Wniosek do Trybunału Konstytucyjnego w sprawie sporu kompetencyjnego złożył marszałek Sejmu Marek Kuchciński. Chodziło o uchwałę Sądu Najwyższego, który odpowiadając na pytanie prawne innego składu, rozpatrującego kasację od postanowienia umarzającego postępowanie w sprawie Mariusza Kamińskiego, uznał, że prezydent może udzielić aktu łaski wyłącznie osobie skazanej prawomocnym wyrokiem.

Źródło: TVP Info

mr

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jest decyzja SN w sprawie Mariusza Kamińskiego. Sąd Najwyższy zawiesza postępowanie

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2017 15:16
Troje sędziów Sądu Najwyższego zawiesiło we wtorek rozpatrywanie sprawy kasacyjnej Mariusza Kamińskiego i innych b. szefów CBA - do rozstrzygnięcia przez Trybunał Konstytucyjny sprawy sporu kompetencyjnego między SN a prezydentem ws. prawa łaski.
rozwiń zwiń