Rosjanie z kolejnymi sankcjami? Jest zgoda państw Unii Europejskiej

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2017 14:37
Państwa unijne zgodziły się na wpisanie kolejnych obywateli Rosji i rosyjskich firm na unijną czarną listę w związku z turbinami gazowymi Siemensa dostarczonymi na Krym - przekazały źródła dyplomatyczne w Brukseli.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: flickr.com/photos/trianoff/3200414564

Od aneksji półwyspu przez Rosję w 2014 roku Unia zabrania swoim firmom prowadzenia interesów z firmami na Krymie. Siemens twierdzi, że ma dowody na to, iż cztery turbiny, które dostarczył w celu realizacji projektu w południowej Rosji, zostały nielegalnie przeniesione na Krym.

Rozszerzenia listy sankcji chciały Niemcy. Początkowo miało być nimi objętych 4 obywateli Rosji, ale według rozmówcy PAP po interwencji Włoch ostatecznie restrykcje zostały rozszerzone na trzy osoby. Do przyjęcia sankcji potrzebna jest zgoda wszystkich państw Wspólnoty.

pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dialog Unii Europejskiej z Rosją. Czy to możliwe?

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2017 17:00
- Starania UE, by wejść z Rosją w dialog, można nazwać "efektem Trumpa". Celem Władimira Putina jest to, by rozbić jedność transatlantycką. Początkowo myślał, że zrobi to za pomocą Trumpa, teraz chyba sądzi, że uda mu się to dzięki niektórym państwom UE - mówiła Agnieszka Legucka z PISM.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nieoficjalnie: UE zgodna co do kolejnych sankcji wobec Rosji

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2017 07:38
Jest wstępna zgoda w Unii Europejskiej na nałożenie kolejnych sankcji na Rosję w związku z turbinami gazowymi Siemensa dostarczonymi na Krym. Polskie Radio dowiedziało się nieoficjalnie, że wczoraj, na zamkniętym posiedzeniu ambasadorów z państw członkowskich, zapadła decyzja o rozszerzeniu restrykcji.
rozwiń zwiń