Papież: wakacje sprzyjają refleksji i spotkaniom z Bogiem

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2017 13:39
Papież powiedział, że lato i wakacje powinny sprzyjać oddaleniu się od codziennego życia, poszukiwaniu Boga i spotkaniom z Bogiem. Franciszek spotkał się z wiernymi na Placu św. Piotra na modlitwie Anioł Pański.
Audio
  • Papież: wakacje sprzyjają refleksji i spotkaniom z Bogiem. Relacja Piotra Kowalczuka (IAR)
Papież Franciszek
Papież Franciszek Foto: IAR/Krystian Dobuszyński

Papież poświęcił katechezę obchodzonemu dziś w Kościele Dniu Przemienienia Pańskiego na górze Tabor. Powiedział, że wstępujący na górę wraz z Jezusem uczniowie to symbol oderwania się od rzeczy światowych, by zbliżyć się i wsłuchać w Jezusa. Powiedział, że wakacje to czas wypoczynku, ale też pielgrzymowania duchowego.

Dodał, że chrześcijanie powinni być konkretnym znakiem miłosierdzia Bożego, „zwłaszcza dla tych, którzy cierpią, są samotni, opuszczeni, chorzy i poniżani przez niesprawiedliwość, arogancję i przemoc” - powiedział Franciszek. Papież zachęcił wiernych, by zawierzyli Matce Bożej tych, którzy nie mogą wyjechać na wakacje z powodu wieku, stanu zdrowia czy braku pieniędzy.

koz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Papież Franciszek apeluje o położenie kresu przemocy w Wenezueli

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2017 16:21
Papież Franciszek zaapelował w niedzielę o położenie kresu przemocy w Wenezueli i pokojowe, demokratyczne rozwiązanie kryzysu w tym kraju. Apel wystosował podczas spotkania z wiernymi w Watykanie.
rozwiń zwiń