Odwołany rejs z Toronto do Warszawy. Samolot zahaczył o skrzydło dreamlinera LOT

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2017 17:15
Podczas wsiadania pasażerów na pokład dreamlinera LOT-u w Toronto inny samolot zahaczył skrzydłem o końcówkę skrzydła maszyny polskiego przewoźnika - poinformował Adrian Kubicki z LOT. Rejs został odwołany, a pasażerowie zostali zakwaterowani w hotelach.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Guido Benedetto/shutterstock.com

Do incydentu doszło w nocy polskiego czasu na lotnisku w Toronto (Kanada). Dreamliner LOT-u miał stamtąd odlecieć do Warszawy.

- Nasz samolot stał na stanowisku postojowym. W czasie kiedy wsiadali do niego pasażerowie, parkujący obok samolot zahaczył końcówką skrzydła o koniec skrzydła naszego samolotu - wyjaśnił w niedzielę PAP dyrektor biura komunikacji korporacyjnej LOT Adrian Kubicki.

Zwrócił uwagę, że ze względów bezpieczeństwa rejs został odwołany, a pasażerowie zostali zakwaterowani na koszt polskiej linii w hotelach. - Ich rezerwacje zostały zmienione wedle ich życzenia na rejsy wykonywane przez LOT bądź innych przewoźników - dodał.

Kubicki poinformował, że obecnie na lotnisku w Toronto polski dreamliner przechodzi szczegółową inspekcję. - Na razie trudno nam powiedzieć, czyja to wina, kto zawinił, że samolot kołujący obok naszego, nie zmieścił się na stanowisku postojowym. Będziemy to sprawdzać ze wszystkimi służbami - zapewnił. 

Informację jako pierwszy podał portal tvn24.pl. 

kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Chiński samolot pasażerski awaryjnie lądował w Sydney

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2017 09:45
Lecący z Sydney do Szanghaju samolot linii China Eastern Airlines został zmuszony do poworotu do Sydney i awaryjnego lądowania ze względu na problemy z lewym silnikiem. Lądowanie było pomyślne, nikt nie odniósł obrażeń - poinformowała w poniedziałek przedstawicielka przewoźnika Kathy Zhang.
rozwiń zwiń