Darmowy second-hand dla bezdomnych działa w Warszawie

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2017 15:59
Koszule i sukienki wiszą na wieszakach, na regale leżą spodnie. W parafii przy ulicy Tamka w Warszawie proboszcz i świeccy z międzynarodowej religijnej Wspólnoty Sant’Egidio zorganizowali darmowy second-hand dla bezdomnych. W komfortowych warunkach można się tu ubrać od stóp do głów.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay/JamesDeMers/dom. publiczna

"Ciucholand" mieści się w podziemiach kościoła. Odzież przynoszą warszawiacy. Jest jej już tak dużo, że do końca sierpnia wstrzymano przyjęcia. Mieszkańcy stolicy chwalą duchownego i świeckich za inicjatywę.

- Taki punkt to było nasze marzenie - mówi Sylwia Gawrysiak z warszawskiej Wspólnoty Sant’Egidio. - Pomysł ścignęliśmy od Wspólnoty Sant’Egidio w Rzymie. Sylwia Gawrysiak podkreśla, że nic by z tego nie wyszło, gdyby nie otwartość proboszcza i parafian z kościoła pod wezwaniem świętej Teresy od Dzieciątka Jezus.

- To była potrzeba serca - wyjaśnia ksiądz Mirosław Kreczmarski. Członkowie Wspólnoty sami wyremontowali niewykorzystywane od lat pomieszczenia. Ustawili regały, powiesili wieszaki i lustra. Osoby bezdomne mogą zgłaszać się po odzież w każdy czwartek. Punkt tego dnia jest otwarty od godziny 17.00 do 19.00.

Członkowie Wspólnoty Sant’Egidio mają teraz cichą nadzieje, że któraś z firm pomoże im stworzyć pralnie dla bezdomnych. Chętni do współpracy mogą w tej sprawie pisać do Wspólnoty na jej facebookowym profilu. Wspólnota szuka także wolontariuszy, którzy chcieliby po dyżurować przy przyjmowaniu i wydawaniu odzieży.

pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Nie marnuj jedzenia! Podziel się z potrzebującymi

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2017 09:00
- Jeżeli mamy za dużo jedzenia na stole, jeśli nie chce nam się go jeść, nie możemy go zamrozić, ani dać naszej rodzinie na wynos to możemy z nim zrobić coś innego. Możemy się nim podzielić z tymi, którzy również w święta są głodni - przypomina Maria Skołożyńska, organizatorka akcji "Podziel się posiłkiem z bezdomnym".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Szafa przyjaciół" - reportaż Marty Rebzdy

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2017 15:17
Wspólnota Sant'Egidio otworzyła w podziemiach kościoła św. Teresy w Warszawie szafę dla swoich przyjaciół.  
rozwiń zwiń