Korea Północna zapowiada "tysiąckrotną" zemstę na USA

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2017 16:10
Korea Północna potępia najnowsze sankcje nałożone na nią przez Radę Bezpieczeństwa ONZ jako ograniczające suwerenność oraz zapowiada podjęcie w odwecie "słusznych działań" - poinformowała w poniedziałek oficjalna północnokoreańska agencja prasowa KCNA.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne Foto: Shutterstock/Anton Watman

Nie ma większego błędu niż ten, który popełniają Stany Zjednoczone wierząc, że ich położone za oceanem terytorium jest bezpieczne - podkreśliły władze w Pjongjangu w wydanym oświadczeniu. Korea Płn. zapowiedziała, że dokona "tysiąckrotnej" zemsty na USA, które zaproponowały kształt przyjętych sankcji.

W przeszłości północnokoreański reżim wielokrotnie deklarował, że nie zaangażuje się w negocjacje o rezygnacji z rozwijania własnego programu atomowego, dopóki Waszyngton będzie prowadził wrogą politykę wobec Pjongjangu.

W sobotę Rada Bezpieczeństwa ONZ uchwaliła rezolucję nakładającą nowe sankcje na Koreę Płn. w związku z niedawnymi próbami międzykontynentalnych pocisków balistycznych (ICBM), z których najnowsza odbyła się 28 lipca. Całe terytorium USA jest w naszym zasięgu - powiedział dzień później północnokoreański przywódca Kim Dzong Un.

Nowa rezolucja przewiduje ograniczenie dochodów KRLD z eksportu (3 mld USD rocznie) o jedną trzecią, a także zakaz zatrudniania nowych pracowników z Korei Płn. w innych krajach oraz zakładania nowych joint ventures z udziałem podmiotów północnokoreańskich i inwestowania w istniejące już spółki tego typu.

Ponadto dziewięć osób i cztery podmioty z Korei Płn. umieszczono na czarnej liście ONZ, co oznacza nałożenie na nich zakazu podróżowania i zamrożenie ich aktywów na świecie.

pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

ONZ zaostrza sankcje wobec Korei Północnej

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2017 07:32
Rada Bezpieczeństwa ONZ zaostrzyła sankcje wobec Korei Północnej. Rezolucja ograniczająca koreański eksport oraz inwestycje w tym kraju przeszła jednogłośnie. Sankcje są odpowiedzią na przyspieszenie przez reżim w Pjongjangu programu rakiet balistycznych. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prezydent USA Donald Trump: Korea Północna zagrożeniem dla większości świata

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2017 08:31
Prezydenci Korei Południowej i Stanów Zjednoczonych Mun Dze In i Donald Trump rozmawiali telefonicznie o przyjęciu przez ONZ nowych sankcji wobec Pjongjangu. Mają one znacznie ograniczyć dochody reżimu.
rozwiń zwiń