Papież pozdrawia Polaków i łączy się duchowo z pielgrzymami

Ostatnia aktualizacja: 09.08.2017 13:39
Papież Franciszek pozdrowił w środę polskich pielgrzymów, uczestniczących w pielgrzymkach na Jasną Górę. Podczas audiencji generalnej papież zapewnił o swej modlitwie za naród polski.
Papież błogosławi wiernych podczas audiencji w Auli Pawła VI, 9.08.2017 r.
Papież błogosławi wiernych podczas audiencji w Auli Pawła VI, 9.08.2017 r.Foto: PAP/EPA/MAURIZIO BRAMBATTI

W słowach pozdrowień dla Polaków przybyłych na audiencję Franciszek powiedział: "Przebaczenie naszych grzechów, które otrzymujemy jako dar miłosiernej miłości Chrystusa, niech będzie dla nas źródłem nadziei i motywem, byśmy byli miłosierni dla drugich".

Następnie Franciszek dodał: "Dziś w sposób szczególny jednoczę się duchowo z tymi, którzy z różnych miast Polski wędrują pieszo w pielgrzymce do Sanktuarium Matki Bożej na Jasnej Górze". "Niech Matka i Królowa Polski przyjmie trud i modlitwy pielgrzymów, i niech wyprosi u swego Syna pełnię łask dla nich, dla ich rodzin i dla całego narodu polskiego" - powiedział papież.

Na zakończenie audiencji generalnej Franciszek podkreślił, że jest głęboko zasmucony masakrą, do jakiej doszło w niedzielę w kościele katolickim w Nigerii, gdzie w wyniku ataku uzbrojonej grupy zginęło co najmniej 11 osób.

Papież mówił także o atakach na chrześcijan w Republice Środkowoafrykańskiej. Następnie oświadczył: "Pragnę, aby położono kres wszelkim formom nienawiści i przemocy i aby nigdy więcej nie powtórzyły się tak haniebne zbrodnie, dokonywane w miejscach kultu, gdzie wierni gromadzą się na modlitwie".

Franciszek zachęcił do modlitwy za mieszkańców obu krajów.

pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jasna Góra: po 300 latach wracają papieskie korony

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2017 07:39
Na Jasnej Górze został uroczyście odsłonięty obraz Matki Bożej Częstochowskiej wraz z nowymi koronami. Uroczystość odbyła się tuż przed mszą świętą, której przewodniczy metropolita częstochowski ks. abp Wacław Depo. Eucharystia jest sprawowana w intencji dziękczynnej za zeszłoroczną pielgrzymkę papieża Franciszka do Polski, której pierwszą rocznicę dziś obchodzimy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ok. 2,5 tys. młodych ludzi wyruszyło z Warszawy na Jasną Górę

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2017 08:25
To 37. Warszawska Akademicka Pielgrzymka Metropolitalna. Przed wymarszem metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz zaznaczył, że wśród intencji ma być wymodlenie dla Polski wspólnoty. Pątnicy dotrą do Częstochowy 14 sierpnia. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Papież: wakacje sprzyjają refleksji i spotkaniom z Bogiem

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2017 13:39
Papież powiedział, że lato i wakacje powinny sprzyjać oddaleniu się od codziennego życia, poszukiwaniu Boga i spotkaniom z Bogiem. Franciszek spotkał się z wiernymi na Placu św. Piotra na modlitwie Anioł Pański.
rozwiń zwiń