MEN: Czesław Miłosz ma zagwarantowane miejsce w podstawie programowej

Ostatnia aktualizacja: 09.08.2017 20:38
Twórczość Czesława Miłosza zostanie wprowadzona do ostatecznego projektu podstawy programowej dla szkoły ponadpodstawowej w zakresie podstawowym - zapewniło Ministerstwo Edukacji Narodowej.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: sebra/shutterstock.com

"Nie wyobrażamy sobie nowej podstawy programowej do szkół ponadpodstawowych bez twórczości Czesława Miłosza!
Czesław Miłosz jako polski poeta i noblista ma zagwarantowane miejsce w podstawie programowej.

Twórczość Czesława Miłosza zostanie wprowadzona do ostatecznego projektu podstawy programowej dla szkoły ponadpodstawowej w zakresie podstawowym" - poinformowało w środę biuro prasowe Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Resort przypomniał, że trwają konsultacje projektu podstawy programowej, która wejdzie w życie 1 września 2019 roku. Konsultacje zostały zaplanowane do 18 sierpnia.

"W nowej podstawie programowej dla szkoły podstawowej wymienione zostały wybrane wiersze Czesława Miłosza i innych poetów w wykazie lektur obowiązkowych do omówienia z uczniami klas IV-VI szkoły podstawowej" - dodał resort.

We wstępnym projekcie MEN - który Polska Agencja Prasowa opisywała w lipcu - jako lektury obowiązkowe dla liceów i techników wymieniono m.in. utwory Marka Nowakowskiego, Andrzeja Stasiuka i Olgi Tokarczuk. W wykazie nie było m.in. wybranych wierszy Miłosza.

Właściwe konsultacje i uzgodnienia poprzedziły prekonsultacje i to w ich wyniku pojawiły się m.in. zmiany w proponowanej liście lektur szkolnych.

Lista lektur obowiązkowych i uzupełniających dla uczniów 4-letniego liceum ogólnokształcącego i 5-letniego technikum jest częścią podstawy programowej do języka polskiego.

Nowa podstawa programowa dla szkół ponadpodstawowych ma obowiązywać od roku szkolnego 2019/2020 w I klasie 4-letniego liceum ogólnokształcącego, 5-letniego technikum i 2-letniej branżowej szkoły II stopnia.

kk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak