Jedzenie pomidorów sekretem zdrowia i urody. Zobacz dlaczego warto je jeść

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2017 11:19
Pomidory kochamy nie tylko za walory smakowe, ale także za zbawienne dla zdrowia właściwości. Warto sięgnąć po to warzywo w każdej postaci. Teraz jest najlepszy czas – świeże, polskie pomidory możemy dostać niemal w każdym sklepie.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay (Domena publiczna)

Chcesz jak najdłużej wyglądać pięknie i młodo? Pomidory są źródłem likopenu, który działa przeciwutleniająco. Tym samym opóźnia procesy starzenia a nasza skóra cieszy się dłużej zdrowym wyglądem.

Są źródłem witamin

Od dzieciństwa wpajano nam, że powinniśmy jeść jak najwięcej warzyw, bo zawierają niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu wartości odżywcze. Wielu z nich może dostarczyć Ci pyszny i zdrowy pomidor. Warzywa te zawierają dużo witaminy C, która ma pozytywny wpływ m.in. na nasze zęby, dziąsła, a także odporność na infekcje.

Agencja TVN/x-news

Są bogate w błonnik

Pomidory zawierają nie tylko dużo witamin, ale także duże ilości błonnika pokarmowego. Warto wiedzieć, że znajduje się on nawet w pestkach.

Mają mało kalorii

Jesteś na diecie? Głodzisz się całymi dniami, aby dostarczyć organizmowi jak najmniej kalorii? Śmiało możesz sięgnąć po to warzywo. Pomidory aż w 93% składają się z wody. Z tego powodu warto je docenić także w upały.

Obniżają poziom cholesterolu

Wysoki cholesterol ma negatywny wpływ na zdrowie, przyczynia się do rozwoju wielu chorób. Zawarte w pomidorach pektyny obniżają jego poziom.

Warto pokochać pomidory! To samo zdrowie.

mz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak