Poznań: 14-latka w stanie krytycznym. Zatruła się narkotykami

Ostatnia aktualizacja: 28.08.2017 11:55
W krytycznym stanie w szpitalu w Poznaniu znajduje się 14-latka po zażyciu narkotyków. Policja zatrzymała dotychczas pięć osób i zapowiada kolejne zatrzymania.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Michal Chmurski/shutterstock.com

Rzecznik prasowy wielkopolskiej policji Andrzej Borowiak powiedział, że 14-latka z podejrzeniem zatrucia narkotykami trafiła do szpitala w minionym tygodniu.

- Pogotowie zabrało ją w środę do szpitala z jednej z klatek schodowych. Jej stan zaczął się pogarszać aż do krytycznego, w którym jest do dzisiaj. Od następnego dnia zaczęliśmy zatrzymywać osoby, które miały związek z tą sprawą, w tym przekazujących sobie narkotyki - podał Borowiak.

Jak dodał, dotąd zatrzymane zostały dwie 16-latki, które trafiły do ośrodka dla nieletnich, 17-latek, który rozprowadzał narkotyki, i dwie inne osoby w wieku 22 i 25 lat, które miały te narkotyki sobie przekazywać.

Andrzej Borowiak powiedział, że badania krwi 14-latki potwierdziły, że wcześniej dziewczyna zażywała marihuanę. - Czekamy jeszcze na dodatkowe badania toksykologiczne, ale na razie nie ma mowy o dopalaczach - podał.

17-latek został aresztowany. Policja zapowiada dalsze zatrzymania w tej sprawie.

mr

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Worki z marihuaną w prywatnym mieszkaniu. Akcja CBŚP z Torunia

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2017 10:56
Funkcjonariusze CBŚP z Torunia zlikwidowali magazyn narkotyków i zatrzymali 60-letniego mężczyznę, który "opiekował się" przechowywanymi tam narkotykami. Mężczyzna usłyszał już zarzuty, został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.
rozwiń zwiń