Sekretarz generalny ONZ z wizytą w Autonomii Palestyńskiej

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2017 19:37
Sekretarz generalny ONZ wezwał do zakończenia sporów politycznych wśród Palestyńczyków. Podczas wizyty w Strefie Gazy Antonio Guterres powiedział, że Strefa Gazy i Zachodni Brzeg Jordanu są częścią jednej Palestyny.
Sekretarz generalny ONZ Antonio Guterres w Strefie Gazy.
Sekretarz generalny ONZ Antonio Guterres w Strefie Gazy.Foto: PAP/EPA/MOHAMMED SABER

- Wzywam do jedności. Podziały tylko osłabiają sprawę palestyńskiego narodu - podkreślił sekretarz generalny ONZ.

Wezwał do wznowienia izraelsko-palestyńskich rozmów pokojowych i dodał, że marzy o tym, aby wrócić do Gazy jako części państwa palestyńskiego, cieszącego się pokojem i dobrobytem.

Antonio Guterres nie spotkał się z przedstawicielami rządzącego w Strefie Gazy ugrupowania Hamas, które jest uznawane przez Zachód za organizację terrorystyczną. Zachodnim Brzegiem Jordanu rządzi organizacja Fatah. Przedstawiciel Hamasu Ahmed Bahar powiedział, że sekretarz generalny ONZ nie jest mile widziany w Strefie Gazy, gdyż Narody Zjednoczone stosują podwójne standardy, stając po stronie napastników, a nie ofiar.

Była to pierwsza wizyta Antonio Guterresa w Strefie Gazy od objęcia w styczniu urzędu Sekretarza Generalnego ONZ.

pr

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Autonomia Palestyńska: Donald Trump spotkał się z Mahmudem Abbasem

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2017 14:24
Prezydent USA Donald Trump przybył we wtorek rano do Betlejem na Zachodnim Brzegu Jordanu, by spotkać się z prezydentem Autonomii Palestyńskiej Mahmudem Abbasem. Po rozmowach podkreślił, że jest zaangażowany w próby zawarcia porozumienia pokojowego między Izraelczykami a Palestyńczykami i uczyni wszystko, by pomóc osiągnąć ten cel.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zamieszki w Jerozolimie. Interweniuje ONZ i USA

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2017 11:32
Rada Bezpieczeństwa ONZ zajmie się dzisiaj sytuacją w Jerozolimie. Na miejsce poleciał też wysłannik Białego Domu. Wokół Wzgórza Świątynnego - świętego miejsca Żydów i Arabów - od kilku dni dochodzi do zamieszek.
rozwiń zwiń