Poznań: nie żyje 14-latka, która zatruła się narkotykami

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2017 14:05
W czwartek w Poznaniu zmarła 14-latka, która w ub. tygodniu trafiła do szpitala z objawami zatrucia narkotykami. Do tej pory w tej sprawie zatrzymano siedem osób, cztery z nich zostały aresztowane.
Audio
  • Jej stan dramatycznie pogorszył się w szpitalu, lekarzom nie udało się jej uratować - mówi rzecznik szpitala Urszula Łaszyńska (IAR)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: SilasCamargo/Pixabay

14-latka została przewieziona do szpitala z podejrzeniem zatrucia narkotykami w środę w ub. tygodniu. Informację o śmierci dziecka potwierdziła rzeczniczka Specjalistycznego Zespołu Opieki Zdrowotnej nad Matką i Dzieckiem w Poznaniu Urszula Łaszyńska.

- Kiedy dziewczynka trafiła do naszego szpitala, jej stan zaczął się pogarszać. Trafiła na oddział intensywnej terapii, lekarze walczyli o jej życie. Stwierdzili natomiast bardzo ciężkie uszkodzenie mózgu, były to zmiany nieodwracalne; dziś dziewczynka zmarła - powiedziała Łaszyńska.

Prokuratura Rejonowa Poznań–Nowe Miasto prowadzi śledztwo w sprawie udostępnienia małoletniej środków odurzających i narażenia jej w ten sposób na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

Rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Poznaniu Magdalena Mazur-Prus poinformowała w czwartek, że w toku śledztwa ustalono, że zmarła Nikola S. przebywała przed tygodniem w towarzystwie czworga znajomych. Gdy pojawił się pomysł, aby zapalić marihuanę, Kamil K. zakupił u swojego znajomego Dawida P. porcję narkotyku, który zażyła także 14-latka.

- Po około 40 minutach Nikola S. razem z jedną z koleżanek pożegnały się i opuściły znajomych. Po pewnym czasie pokrzywdzona zaczęła się źle czuć. Dziewczyny skontaktowały się z kolegą i poprosiły go o pomoc. W jego mieszkaniu pokrzywdzona poczuła się na tyle źle, że wezwano pogotowie - podała Mazur-Prus. 14-latka trafiła do szpitala, w jej krwi wykryto obecność marihuany.

- Przeprowadzone czynności procesowe dały podstawę do przedstawienia Kamilowi K. zarzutu udzielenia małoletniej Nikoli S. środka odurzającego w postaci marihuany, a Dawidowi P. - odpłatnego udzielania środka odurzającego Kamilowi K. - podała Mazur-Prus. Obaj mężczyźni trafili do aresztu.

W tej sprawie aresztowani zostali też Michał S. i Kamil Z., podejrzani o sprzedaż środków odurzających. Dozór policji zastosowano wobec mężczyzny podejrzanego o posiadanie marihuany. Dwie 16-latki, które wspólnie z Nikolą S. paliły marihuanę, trafiły do ośrodka wychowawczego.

Mazur-Prus podała, że w Zakładzie Medycyny Sądowej w Poznaniu trwają badana toksykologiczne próbek krwi uzyskanych od pokrzywdzonej i wszystkich osób, które wspólnie z 14-latką zażywały środki odurzające. Na piątek zaplanowano sekcję zwłok Nikoli S.

mr

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak