Groźne ruchy północnokoreańskiej armii. Media: Pjongjang transportuje pocisk balistyczny w kierunku wyrzutni

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2017 11:50
Zaobserwowano, że Korea Północna transportuje międzykontynentalny pocisk balistyczny (ICBM) w kierunku zachodniego wybrzeża, gdzie znajdują się stanowiska startowe - poinformował we wtorek południowokoreański dziennik "Asia Business Daily".
Korea Płn. ogłosiła w niedzielę, że całkowitym powodzeniem zakończyła się przeprowadzona przez Pjongjang próba z użyciem bomby wodorowej przeznaczonej do montażu na międzykontynentalnych pociskach balistycznych (ICBM)
Korea Płn. ogłosiła w niedzielę, że "całkowitym powodzeniem" zakończyła się przeprowadzona przez Pjongjang próba z użyciem bomby wodorowej przeznaczonej do montażu na międzykontynentalnych pociskach balistycznych (ICBM)Foto: PAP/EPA/SOUTH KOREA DEFENSE MINISTRY / H

Dziennik powołuje się na niezidentyfikowane źródła wywiadowcze.

Według dziennika transport pocisku rozpoczęto w poniedziałek, nazajutrz po kolejnej próbie nuklearnej Pjongjangu. Odbywa się nocą aby uniknąć obserwacji.

Ministerstwo obrony Korei Południowej oświadczyło, że nie jest w stanie potwierdzić tych informacji. Wcześniej przedstawiciel ministerstwa oświadczył w parlamencie, że Korea Północna może w każdej chwili wystrzelić kolejne rakiety, w tym pociski międzykontynentalne.

Korea Północna dokonała próbnej eksplozji bomby wodorowej przystosowanej do przenoszenia przez międzykontynentalny pocisk balistyczny (ICBM). Była to szósta z kolei próbna eksplozja nuklearna Pjongjangu i najsilniejsza dotychczasowych.

mr

Zobacz więcej na temat: Korea Północna ŚWIAT Azja
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

USA wzywają Radę Bezpieczeństwa ONZ do wywarcia "najsilniejszego" nacisku na Koreę Północną

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2017 18:02
Rada Bezpieczeństwa ONZ zebrała się w poniedziałek w trybie nadzwyczajnym w związku z przeprowadzoną w niedzielę przez Koreę Płn. próbą broni jądrowej. Ambasador USA przy ONZ Nikki Haley wezwała Radę do wywarcia jak najsilniejszego nacisku na Koreę Płn.
rozwiń zwiń