Kraków: wznowiono ruch na obwodnicy

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2017 14:02
Autostradowa obwodnica Krakowa w kierunku Tarnowa i Rzeszowa jest już przejezdna. W środę rano w rejonie węzła "zakopiańskiego" doszło do zderzenia dwóch ciężarówek i samochodu osobowego. Przez ponad pięć godzin droga była zablokowana, a kierowcy byli zmuszeni do jazdy przez centrum miasta.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: SvedOlive/shutterstock.com/cc

Ruch przywrócono kilka minut przed godziną 13. Jak poinformowała Anna Zbroja-Zagórska z zespołu prasowego małopolskiej policji, ze wstępnych ustaleń wynika, że kobieta kierująca samochodem nissan wjeżdżając na obwodnicę autostradową, nie dostosowała prędkości do panujących warunków.

Kierowca prawidłowo jadącego tira zaczął hamować, w ten pojazd uderzyła cysterna przewożąca sypki cement. Cysterna przewróciła się. Jej podniesienie wymagało sprowadzenia specjalistycznego dźwigu, a strażacy musieli posprzątać rozsypany na drodze cement. Kobieta została ukarana mandatem.

pr

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Wypadek autokaru pod Jędrzejowem. Kilkunastu rannych

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2017 12:22
15 osób zostało rannych w wypadku, do którego doszło w niedzielę koło Jędrzejowa (Świętokrzyskie). Autokar wiozący pielgrzymów udających się do Częstochowy zjechał do rowu i przewrócił się. Prawdopodobną przyczyną wypadku było zaśnięcie za kierownicą.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Autostrada A1 w kierunku Łodzi zablokowana między Kowalem i Kutnem

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2017 09:45
Przejazd autostradą A1 w kierunku Łodzi, pomiędzy węzłami Kowal i Kutno Płn. został całkowicie zablokowany z powodu wypadku z udziałem dwóch pojazdów, do którego doszło ok. godz. 8.00.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zderzenie ciężarówek na A2. Pożar na autostradzie

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2017 13:35
Dwa samochody ciężarowe zderzyły się na autostradzie A2 we wtorek rano. Jeden z pojazdów zaczął się palić. Strażacy wydobyli z wnętrza kierowcę. 
rozwiń zwiń