iPhone: dziś premiera nowych modeli kultowego telefonu

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2017 12:47
We wtorek w kalifornijskim Cupertino w teatrze imienia Steve Jobesa, który mieści się w nowej siedzibie firmy Apple, zaprezentowana zostanie nowa generacja iPhone'ów - najpopularniejszych telefonów na rynku.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Vasin Lee/Shutterstock

Wszystko wskazuje na to, że dziś Apple zaprezentuje aż trzy nowe iPhone'y. Standardową propozycją dla klientów, stanowiącą ewolucję designu i konstrukcji obecnej generacji iPhone’ów – 7 i 7 Plus, mają być urządzenia iPhone 8 i iPhone 8 Plus. Ekran o proporcjach 16:9 i przekątnych 4,7” oraz 5,5”, a także czytnik linii papilarnych Touch ID umieszczony pod wyświetlaczem są już świetnie znane użytkownikom obecnych smartfonów.

Jubileuszowy iPhone X Edition

Rewolucją w świecie Iphone'ów ma być natomiast model X Edition, upamiętniający 10-lecie amerykańskiej marki. To właśnie o nim pisze się najwięcej w polskich i zagranicznych serwisach technologicznych. Podobnie, jak to już jest u niektórych konkurencyjnych producentów, telefon ten ma mieć ekran o niestandardowych proporcjach, rozlewający się od krawędzi do krawędzi. Ponadto sposób odblokowywania urządzenia w przypadku iPhone X Edition ma polegać na skanowaniu twarzy (Face ID), a nie stosowanym dotychczas Touch ID.

Wiele wskazuje też na to, że w dniu premiery do sprzedaży trafi tylko iPhone 8 i iPhone 8 Plus. Natomiast nieco później w sklepach ma pojawić się iPhone X Edition.

Ceny nowych telefonów

Podstawowy wariant iPhone'a 8 z 64 GB pamięci ma kosztować 999 dolarów. Sto dolarów więcej trzeba będzie wydać na wersję z 256 GB, a 1119 dolarów - na smartfona o pojemności 512 GB. Za tę cenę użytkownik otrzyma także, po raz pierwszy w historii marki, bezprzewodowe ładowanie, podwójną kamerę, system rozpoznawania twarzy i bezramkową konstrukcję znaną z mającego niedawno premierę Samsunga Galaxy S8.

Premiera nowych iPhone'ów odbędzie się we wtorek o godzinie 19 polskiego czasu. Będzie to pierwsze wydarzenie zorganizowane w teatrze imienia Steve Jobesa, który mieści się w nowej siedzibie Apple'a.  Transmisję tego wydarzenia amerykański gigant technologiczny udostępni na swoich stronach internetowych.

polskieradio.pl/pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Po 32 latach Microsoft usuwa Painta – najpopularniejszy program do tworzenia grafik

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2017 12:50
Żywot jednego z najbardziej znanych komputerowych programów graficznych dobiega końca. Po planowanych aktualizacjach Paint zapewne zniknie z Windowsa 10, a w jego miejscu pojawi się nowy program, który w niczym nie przypomina poprzednika.
rozwiń zwiń