Po wypadku z udziałem karetki zmarł noworodek. Jest śledztwo prokuratury, świadkowie poszukiwani

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2017 16:33
Stołeczna prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie wypadku z udziałem karetki pogotowia. W następstwie zdarzenia zmarł noworodek - powiedziała prokurator Katarzyna Rudnicka-Bastecka z Prokuratury Rejonowej Warszawa-Praga Północ. Policja szuka świadków zdarzenia.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com

Do wypadku doszło w nocy z soboty na niedzielę, około godz. 01.45 przy skrzyżowaniu al. Solidarności z ul. Jagiellońską na warszawskiej Pradze. W zdarzeniu uczestniczyły karetka pogotowia i samochód osobowy. Noworodek znajdujący się w karetce w następstwie wypadku zmarł.

- Postępowanie jest na wstępnym etapie, ponieważ dziecko zmarło w niedzielę, zostało wszczęte śledztwo, zostały również wydane postanowienia o przeprowadzeniu sekcji zwłok noworodka - powiedziała prok. Rudnicka-Bastecka.

Jak dodała, "w tej chwili są prowadzone dalsze czynności, będzie również zlecone powołanie opinii biegłego w zakresie tego wypadku".

Komenda Stołeczna Policji poinformowała w komunikacie zamieszczonym na stronie internetowej, że poszukiwani są świadkowie zdarzenia.

Wszyscy, którzy byli świadkami wypadku bądź mają informacje, które pomogą w ustaleniu okoliczności tego zdarzenia, proszeni są o kontakt z dyżurnym Komendy Rejonowej Policji Warszawa VI, ul. Jagiellońska 51, tel. całodobowy 22 603 75 55 lub 22 603 75-56.

pr

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Zachodniopomorskie: wypadek busa, cztery osoby zginęły

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2017 20:31
Bus osobowy uderzył w drzewo na trasie Kołobrzeg - Trzebiatów między Bogusławicami a Błotnicą. Cztery osoby nie żyją - poinformował rzecznik komendy wojewódzkiej straży pożarnej w Szczecinie Tomasz Kubiak.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ktoś poluje na kierowców. Policja prosi o ostrożność na trasach w Wielkopolsce

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2017 15:00
Na różnych drogach znaleziono pułapki wwiercone w asfalt, która mają przebijać opony. "Wygląda to na celowe działanie" - podało Radio Poznań. Najwięcej pomalowanych na czarno ostrzy znaleziono na trasie Kaczory – Piła.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prokuratorskie zarzuty dla byłych policjantów w związku ze śmiercią Igora Stachowiaka

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2017 19:01
Zarzuty fizycznego i psychicznego znęcania się nad osobą pozbawioną wolności usłyszeli czterej b. policjanci ze sprawy Igora Stachowiaka - ustaliła PAP w źródłach zbliżonych do prokuratury. Potwierdziła to rzeczniczka Prokuratury Krajowej prok. Ewa Bialik. 
rozwiń zwiń