Woda podmyła nasyp na autostradzie A4. Utrudnienia w rejonie Mysłowic

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2017 18:06
Pas ruchu na jezdni autostrady A4 w kierunku Katowic, pomiędzy węzłami Brzęczkowice i Mysłowice, pozostanie zamknięty do odwołania na odcinku ok. 1 km. Ruch będzie odbywał się tam tylko jednym pasem, z ograniczeniem prędkości do 80 km na godzinę.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay

Powodem jest podmycie skarpy nasypu autostrady na skutek silnych opadów deszczu, jakie miały miejsce we wtorek nad ranem.

- W tej chwili na miejscu są służby techniczne, które zabezpieczają skarpę przed dalszą erozją oraz oceniają skalę zniszczeń. Dołożymy wszelkich starań, aby jak najszybciej usunąć skutki podmycia i otworzyć dla ruchu zamknięty pas - poinformowała Marta Dobrzańska z biura prasowego zarządzającej drogą spółki Stalexport Autostrada Małopolska SA.

Odcinek, gdzie doszło do podmycia skarpy, między węzłami Brzęczkowice i Mysłowice, jest częścią płatnej autostrady Kraków-Katowice, której koncesjonariuszem jest spółka Stalexport Autostrada Małopolska. Jednak na odcinku między Katowicami a Mysłowicami-Brzęczkowicami, gdzie znajduje się plac poboru opłat, opłaty za przejazd nie są pobierane. Natężenie ruchu na tej części drogi jest średnio nawet trzy razy większe niż na płatnym odcinku.

Spółka tłumaczy, że decyzja o zamknięciu do odwołania jednego pasa ruchu, a także ograniczenie prędkości, podyktowane są bezpieczeństwem kierowców.

Aktualne informacje na temat sytuacji na A4 Katowice-Kraków na bieżąco są zamieszczane na stronach: www.via4.pl, www.autostrada-a4.pl oraz na Twitterze (@A4KatKra) i Facebooku (a4katowicekrakow).

mr

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także