Rakietowy pokaz siły Korei Południowej. Odpowiedź na próby atomowe

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2017 10:23
Siły powietrzne Korei Południowej poinformowały o przeprowadzeniu ćwiczeń z użyciem ostrej amunicji, w tym pocisków samosterujących. Był to pokaz siły po niedawnej, szóstej już próbie nuklearnej Korei Północnej - napisała agencja Kyodo.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: youtube/The Korea Times Photo Team

Podczas manewrów u zachodnich wybrzeży Korei Południowej, myśliwiec F-15K wystrzelił pocisk Taurus, który przeleciał około 400 km i trafił w cel zainstalowany na jednej z wysp. Ćwiczenia miały na celu zademonstrowanie militarnych zdolności reagowania na północnokoreańskie prowokacje - oświadczyły siły powietrze Korei Płd.

Jak podała południowokoreańska agencja Yonhap, zakupiony w Niemczech pocisk rakietowy Taurus o zasięgu ok. 500 km jest potencjalnie zdolny uderzyć precyzyjnie w cele w stolicy Korei Północnej, Pjongjangu, nawet jeśli zostanie wystrzelony ze środkowej części terytorium Korei Południowej.

źródło: The Korea Times Photo Team

Władze w Seulu szykują się do rozmieszczania około 170 rakiet typu Taurus w ramach planów modernizacji swej obrony powietrznej i zdecydowały się sprowadzić jeszcze dodatkowo 90 takich pocisków w reakcji na rozbudowę północnokoreańskiego arsenału rakietowego - informuje Yonhap.

Korea Południowa otrzymała z Niemiec pierwszą partię pocisków powietrze-ziemia typu Taurus w październiku 2016 roku.

W związku z przeprowadzeniem 3 września przez Koreę Płn. szóstej już próby nuklearnej, a wcześniej prób z międzykontynentalnymi pociskami balistycznymi (ICBM), w ostatnim czasie napięcie na Półwyspie Koreańskim znacznie wzrosło.

Rada Bezpieczeństwa ONZ przyjęła jednomyślnie w poniedziałek rezolucję o nałożeniu dodatkowych sankcji na Koreę Północną. Nowe restrykcje przewidują m.in. wprowadzenie limitu na dostawy ropy naftowej do Korei Płn., całkowite embargo na eksport gazu ziemnego do Korei Płn. i zakaz importu północnokoreańskich wyrobów tekstylnych. 

fc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Japonia chce "większej niż kiedykolwiek wcześniej presji" na Koreę Północną

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2017 08:53
Korea Południowa i Japonia z zadowoleniem przyjęły we wtorek kolejną rezolucję Rady Bezpieczeństwa ONZ, nakładającą dodatkowe sankcje gospodarcze na Koreę Północną w związku z jej ostatnią próbą nuklearną.
rozwiń zwiń