Zamieszki w Ełku: kolejne osoby skazane na kary więzienia i prace społeczne

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2017 11:38
Sąd w Ełku skazał w środę 3 osoby za udział w zamieszkach, do których doszło w mieście na początku roku, po zabójstwie młodego mężczyzny przed barem z kebabami. Oskarżeni dobrowolnie poddali się karze. Wobec 6 innych osób proces został odroczony bezterminowo.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock

Dwie osoby sąd skazał na kary 3 i 4 miesięcy więzienia bez zawieszenia, orzekł wobec nich też roczne ograniczenie wolności polegające na konieczności 30 godz. prac społecznych miesięcznie. Wobec trzeciej osoby zapadł wyrok roku więzienia w zawieszeniu i 2 tys. zł grzywny.

Proces sześciu innych osób, objętych tym samym aktem oskarżenia, został odroczony bezterminowo; będzie się odbywał w innym składzie sędziowskim.

Do ulicznych burd w Ełku doszło po śmierci 21-latka, który zginął od ciosów nożem w sylwestrową noc, przed barem prowadzonym przez cudzoziemców. W tłumie mieszkańców, który się tam zebrał, były też osoby pijane i agresywne. Rzucano petardami, butelkami i kamieniami w stronę policjantów i radiowozów, wybijano szyby w witrynie lokalu.

Po tych wydarzeniach policja zatrzymała ponad trzydzieści osób, z których zdecydowana większość została oskarżona o udział w zbiegowisku i dobrowolnie poddała się karze na początku lipca. Zapadły wobec nich wyroki ograniczenia wolności. Pięć osób, które przyznały się do atakowania policjantów, sąd skazał na kary po roku więzienia w zawieszeniu na 2-3 lata.

pr

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Zabójstwo w Ełku. Sąd podjął decyzję ws. jednego z podejrzanych

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2017 13:34
Sąd Okręgowy w Suwałkach oddalił zażalenie i utrzymał w mocy tymczasowy areszt Tunezyjczyka, jednego z dwóch podejrzanych o zabójstwo w noc sylwestrową 21-letniego mieszkańca Ełku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zabójstwo w Ełku: nie ma wyroku bez przeprowadzania rozprawy, będzie proces

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2017 13:43
Wskutek sprzeciwu rodziny zmarłego, nie doszło w poniedziałek przed Sądem Rejonowym w Ełku do orzeczenia - bez przeprowadzania rozprawy - wyroku w procesie związanym z zabójstwem w noc sylwestrową 21-letniego mężczyzny przed barem z kebabem w tym mieście.
rozwiń zwiń