Niemcy: jest nowy sondaż przed wyborami parlamentarnymi

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2017 14:59
Na niespełna dwa tygodnie przed wyborami parlamentarnymi w Niemczech chadecy utrzymują bezpieczną przewagę nad socjaldemokratami. Przed głosowaniem nie dojdzie do ponownej debaty kanclerz Angeli Merkel z szefem SPD Martinem Schulzem.
Siedziba niemieckiego parlamentu
Siedziba niemieckiego parlamentuFoto: riceM/Shutterstock.com

Według sondażu przeprowadzonego dla telewizji RTL i tygodnika "Stern", chadeckie partie CDU i CSU mogą liczyć na 37 procent poparcia, a socjaldemokratyczna SPD - na 23 procent. Do Bundestagu dostałyby się również Lewica z 10-procentowym poparciem, eurosceptyczna Alternatywa dla Niemiec, na którą chce zagłosować 9 procent respondentów oraz liberalna FDP i Zieloni, mogący liczyć na 8 procent głosów.

Szukający wzrostu poparcia przewodniczący SPD Martin Schulz zaproponował Angeli Merkel zorganizowanie drugiej debaty telewizyjnej. W liście do szefowej CDU przekonywał, że wiele tematów, takich jak cyfryzacja, czy system emerytalny, zostało pominiętych w ich pierwszym pojedynku. 

Angela Merkel zdecydowanie odrzuciła jednak tę propozycję. "Na ten temat wszystko zostało już powiedziane" - poinformowano w centrali CDU. Debata Merkel - Schulz odbyła się 3 września, a większość widzów uznała, że lepiej wypadła w niej urzędująca pani kanclerz.

abi

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Sondaż: CDU utrzymuje zdecydowaną przewagę nad SPD

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2017 12:28
Sondaże wskazują, że do Bundestagu wejdą oprócz CDU i SPD także liberałowie z FDP, lewica, Zieloni oraz Alternatywa dla Niemiec.
rozwiń zwiń