Holandia pozbawiła obywatelstwa czterech dżihadystów

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2017 15:14
Holandia pozbawiła obywatelstwa czterech dżihadystów, co było pierwszym zastosowaniem obowiązującej od marca ustawy, która zezwala na to w przypadku ochrony bezpieczeństwa narodowego - poinformował w środę w Hadze minister sprawiedliwości Stef Blok.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: kafeinkolik/shutterstock.com

Według niego chodzi tu o czterech mających także obywatelstwo marokańskie mężczyzn, którzy przyłączyli się w Syrii do zbrojnych ugrupowań, takich jak Państwo Islamskie. Uznano ich jednocześnie za niepożądanych cudzoziemców co oznacza, że nie mogą już legalnie wjechać do Holandii ani do żadnego innego państwa strefy Schengen.

Nowa ustawa przewiduje możliwość pozbawienia obywatelstwa również takich osób, wobec których nie zapadł wyrok skazujący w postępowaniu karnym. Odpowiednia decyzja musi być jednak zawsze sprawdzona przez sędziego. Obowiązywanie ustawy rozciąga się wyłącznie na osoby, mające także inne, oprócz holenderskiego, obywatelstwo.

abi

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Współczesny terroryzm. Jak się przed nim chronić?

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2017 17:30
Od wielu lat powtarzające się ataki terrorystyczne wzbudzają niepokój na świecie. Kolejne zamachy wywołują narastające uczucie zagrożenia. W Manchesterze 22 maja 2017 roku ich celem stali się młodzi ludzie, bawiący się na koncercie gwiazdy pop. Jak zachowywać się w trakcie ataku oraz dlaczego Europa jest tak częstym celem działań terrorystów?
rozwiń zwiń