Nowa droga ekspresowa na południu Mazowsza. Jest umowa

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2017 15:35
Na południu Mazowsza powstanie nowa droga szybkiego ruchu. W urzędzie wojewódzkim podpisano dwie umowy na projekt trasy S12. Koszt obu projektów wyniesie prawie 11 milinów złotych.
Audio
  • - Inwestycja ma duże znaczenie w skali całego kraju - mówi Tomasz Kwieciński z warszawskiego oddziału GDDKiA.mp3
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: Pixabay

Nowa ekspresówka powstanie w śladzie dziś istniejącej, jednojezdniowej trasy krajowej numer 12. Jak mówi Tomasz Kwieciński z warszawskiego oddziału Generalnej dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, inwestycja ma duże znaczenie w skali całego kraju.

Dziś po tej trasie jeździ od 12 do 15 tysięcy samochodów na dobę. Tomasz Kwieciński zwraca uwagę, że nie jest do bardzo duże natężenie, nie mniej 15 procent ruchu stanowią tam samochody ciężarowe, które traktują drogę jako tranzyt. Zadaniem projektantów będzie wyprowadzenie ruchu ciężarowego z miast, przez które przebiega dzisiejsza droga krajowa.
Droga ekspresowa S12 będzie kolejną trasą szybkiego ruchu na osi wschód - zachód, co poprawi jakość tranzytu w tych kierunkach.

Podpisanie umów na projekt drogi to początek inwestycji. Na otwarcie trasy trzeba będzie poczekać kilka lat. Ze wstępnych szacunków wynika, że droga S12 zostanie otwarta w 2024 roku.

pr

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Rząd zwiększył wydatki na drogi o 28 mld zł. "Gigantyczne zwiększenie możliwości"

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2017 08:52
- Ta kwota pozwoli m.in. na wybudowanie około tysiąca kilometrów dróg ekspresowych - mówił w "Sygnałach dnia" Jerzy Szmit, wiceminister infrastruktury.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Południowa obwodnica Warszawy gotowa do połowy 2020 r. Będzie kosztować 6,5 mld zł

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2017 16:28
Południowa obwodnica Warszawy od węzła "Puławska" do węzła "Lubelska” będzie oddana do połowy 2020 roku, w rocznicę Bitwy Warszawskiej - zapowiedział w środę minister budownictwa i infrastruktury Andrzej Adamczyk.
rozwiń zwiń