Niemcy: 40 Irakijczyków zatrzymanych na granicy z Polską

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2017 16:27
Niemiecka policja zatrzymała 40 Irakijczyków, którzy nielegalnie przedostali się do Niemiec przez granicę z Polską w okolicach Łęknicy. Migranci twierdzą, że przemytnicy przywieźli ich ciężarówką w okolice przejścia granicznego.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Heiko Kueverling/shutterstock

Policja przystąpiła do akcji po otrzymaniu sygnału od taksówkarza, że przemieszczająca się po szosie w Bad Muskau na piechotę grupa obcokrajowców prosiła go o zawiezienie do Berlina lub Frankfurtu. Podczas akcji, w której wykorzystano także śmigłowiec, funkcjonariusze natknęli się na kilka grup migrantów. Irakijczycy są prawdopodobnie członkami jednej rodziny. Wszyscy, mężczyźni, kobiety i dzieci, są w dobrym stanie zdrowia.

Rzecznik policji w Goerlitz, Michael Engler, powiedział, że obecnie trwa ustalanie tożsamości zatrzymanych. Po zakończeniu tej procedury migranci zostaną przekazani najbliższej placówce Federalnego Urzędu Migracji i Uchodźców. Dodał, że zatrzymani na granicy migranci nie są odsyłani do Polski. Policjanci przesłuchują zatrzymanych, by zdobyć informacje dotyczące przemytników. Z zeznań wynika, że cała grupa przyjechała ciężarówką z Turcji.

M. Engler wyraził zdziwienie, że pomimo wspólnych patroli polsko-niemieckich tak duża grupa migrantów mogła niepostrzeżenie przekroczyć granicę. 

abi


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Niemcy: brutalny gwałt i pobicie. Napastnik miał "południowe rysy"

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2017 16:33
W Lipsku na wschodzie Niemiec doszło do brutalnego gwałtu na 50-letniej kobiecie. Ofiara w ciężkim stanie trafiła do szpitala, gdzie przeszła operację. Sprawca jest poszukiwany przez policję. 
rozwiń zwiń