Pakistan: chrześcijanin skazany na śmierć za ośmieszanie Mahometa

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2017 13:59
Chrześcijanin został skazany na karę śmierci za bluźnierstwo przez sąd we wschodnim Pakistanie. Mężczyzna został oskarżony przez swego bliskiego przyjaciela o propagowanie antyislamskich materiałów - powiedział jego obrońca w piątek.
Muzułmanin podczas modlitwy
Muzułmanin podczas modlitwy Foto: pixabay.com/domena publiczna

Bluźnierstwo i znieważanie proroka Mahometa w większościowo muzułmańskim Pakistanie jest karane śmiercią.

Większość oskarżeń wnoszona jest przeciwko przedstawicielom mniejszości.

35-letniego Nadeema Jamesa aresztowano w lipcu 2016 r. Został oskarżony przez swego przyjaciela o rozpowszechnianie przy pomocy aplikacji WhatsApp materiałów ośmieszających proroka Mahometa.

Nie jest to pierwszy przypadek prześladowania ludzi oskarżanych o bluźnierstwo w Pakistanie. Od 1990 r. - jak podaje Reuters - zginęło/zostało zabitych co najmniej 67 osób na tym tle.

W kwietniu b.r. student Mashal Khan został pobity na śmierć po akademickiej dyskusji na temat religii. Jego śmierć odbiła się szerokim echem w Pakistanie; w związku z jego śmiercią aresztowano 20 studentów i kilku wykładowców.

W 2011 roku, ochroniarz gubernatora prowincji Pendżab, Salmana Taseera, zamordował swego szefa, po tym, gdy ten zaapelował o wprowadzenie zmian i zreformowanie prawa dotyczącego bluźnierstwa.

Morderca Taseera, którego egzekucja została wykonana w ubiegłym roku, został okrzyknięty męczennikiem przez religijnych integrystów.

mr

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

USA: w okrutny sposób zabiła siostrzenicę. Jest wyrok

Ostatnia aktualizacja: 09.08.2017 16:17
Sąd w Arizonie wydał wyrok w sprawie Samanthy Allen. Kobieta została skazana na karę śmierci za zabójstwo swojej 10-letniej siostrzenicy Ame Deal.
rozwiń zwiń