X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Manifestacja przed ambasadą Federacji Rosyjskiej

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2017 21:45
Kilkadziesiąt osób manifestowało przed ambasadą Federacji Rosyjskiej w Warszawie. Uczestnicy domagali się między innymi uznania przez Rosję wkroczenia wojsk sowieckich do Polski 17 września 1939 roku za "akt agresji".
Audio
  • Adam Borowski: Rosja ponosi współodpowiedzialność za drugą wojnę światową (IAR)
Demonstracja zorganizowana przed Ambasadą Federacji Rosyjskiej
Demonstracja zorganizowana przed Ambasadą Federacji RosyjskiejFoto: PAP/Radek Pietruszka

Jeden z organizatorów manifestacji Adam Borowski podkreślał, że Rosja ponosi współodpowiedzialność za drugą wojnę światową. Jak mówił, musimy wymóc na Federacji Rosyjskiej przyznanie się do tego, że jest współautorem wojny, a nie jej ofiarą. Adam Borowski apelował też, aby uczyć młodych ludzi o historii agresji Rosji na Polskę.

- Jadąc chociażby taksówką tutaj, dowiedziałem się że młody kierowca nie ma pojęcia, z czym wiąże się data 17 września. Musimy wykonać jeszcze wiele pracy, pracy u podstaw. Uczyć, uczyć, uczyć- mówił Adam Borowski.

17 września 1939 roku Armia Czerwona zaatakowała Polskę na mocy paktu Ribbentrop-Mołotow, zawartego z Trzecią Rzeszą niecały miesiąc wcześniej. Atak nie był poprzedzony formalnym wypowiedzeniem wojny.

fc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak