Siły morskie Rosji i Chin zaczęły wspólne manewry na Dalekim Wschodzie

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2017 08:53
- Chińskie i rosyjskie siły morskie rozpoczęły w poniedziałek manewry na Dalekim Wschodzie w sytuacji, gdy na Półwyspie Koreańskim trwa największy od lat kryzys w związku z ostatnią próbą nuklearną i próbami rakiet balistycznych Pjongjangu.
Krążownik rakietowy Piotr Wielki
Krążownik rakietowy "Piotr Wielki"Foto: kremlin.ru

Sprawa tego kryzysu najprawdopodobniej zdominuje debatę generalną na 72. sesji Zgromadzenia Ogólnego Narodów Zjednoczonych - zwraca uwagę Reuters.

Jak podała chińska agencja prasowa Xinhua, wspólne rosyjsko-chińskie ćwiczenia odbywają się między Zatoką Piotra Wielkiego, niedaleko Władywostoku, a południową częścią Morza Ochockiego, na północ od Japonii.

Ćwiczenia są drugą częścią tegorocznych chińsko-rosyjskich manewrów morskich. Pierwsza została przeprowadzona w lipcu na Bałtyku. W doniesieniach o manewrach nie łączy się bezpośrednio obecnych ćwiczeń z napiętą sytuacją związaną z działaniami Korei Północnej - pisze agencja Reutera.

Zarówno Rosja jak i Chiny ostatecznie zagłosowały za nałożeniem kolejnych sankcji na Koreę Północną przez Radę Bezpieczeństwa ONZ w związku z przeprowadzeniem 3 września przez Pjongjang szóstej już próby nuklearnej, jednak wielokrotnie wzywały do podjęcia dialogu z reżimem Kim Dzong Una w celu pokojowego uregulowania sytuacji.

pr

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Walka o dominację na Pacyfiku. Wspólne manewry Rosji i Chin

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2017 17:21
Cztery chińskie okręty wyruszyły na wspólne ćwiczenia z flotą rosyjską na Morzu Japońskim w pobliżu Półwyspu Koreańskiego i na Morzu Ochockim, niedaleko japońskiej wyspy Hokkaido - poinformowała w czwartek agencja Xinhua.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przedstawiciel NATO: manewry Zapad-2017 mogą być przygotowaniem do wielkiej wojny

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2017 23:59
- Kiedy patrzymy na te ćwiczenia tak jak je przedstawia Rosja, nie ma powodów do niepokoju. Ale kiedy patrzymy na szerszy obraz, musimy się martwić, bo Rosja nie jest transparentna - powiedział agencji AP Szef Komitetu Wojskowego NATO generał Petr Pavel.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ruszyła aktywna faza manewrów Zapad. Zadania użycia lotnictwa

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2017 20:51
Rosyjskie i białoruskie samoloty oraz śmigłowce demonstrowały dziś swoje możliwości niszczenia celów przeciwnika, a okręty rosyjskiej Floty Bałtyckiej przeprowadziły na poligonach morskich strzelanie artyleryjskie w ramach ćwiczeń Zapad-2017. Na pokaz działań samolotów i śmigłowców zostali zaproszeni dziennikarze i zagraniczni obserwatorzy.
rozwiń zwiń