Wybory w Niemczech - wieczór wyborczy w Polskim Radiu

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2017 14:40
Dziś odbywają się wybory do niemieckiego Bundestagu. Obszerne relacje i wieczór wyboczy usłyszeć można będzie na naszych antenach. Portal PolskieRadio.pl przygotował serwis specjalny poświęcony temu wydarzeniu. Publikowane są tam najnowsze wiadomości oraz komentarze ekspertów.
Studio Polskiego Radia. Zdjęcie ilustracyjne
Studio Polskiego Radia. Zdjęcie ilustracyjneFoto: Polskie Radio/Jakub Szymczuk

Polskie Radio szeroko relacjonuje sytuację w Niemczech. Przekazywane są informacje zarówno o programach partii, kluczowych decyzjach polityków oraz o nastrojach wyborców przed głosowaniem, które odbędzie się 24 września.

- Po raz pierwszy wieczór wyborczy odbędzie się równolegle na trzech antenach Polskiego Radia – Programie Pierwszym, Programie Trzecim i Polskim Radiu 24 - zapowiada Grzegorz Ślubowski, redaktor naczelny Redakcji Publicystyki Międzynarodowej. Program rozpocznie się tuż po godzinie 18, kiedy zostaną zamknięte lokale wyborcze w Niemczech.

- Będzie można usłyszeć, jakie będą pierwsze rezultaty i oczywiście komentarze, co te wybory zmienią, co oznaczają dla Polski, jak mogą wpływać na stosunki polsko-niemieckie – czyli najważniejsze rzeczy, które interesują naszych słuchaczy – podkreśla Grzegorz Ślubowski.

pr

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Sondaż w Niemczech: duże partie tracą, zyskali eurosceptycy

Ostatnia aktualizacja: 25.08.2017 09:43
Na miesiąc przed wyborami do Bundestagu dwie największe siły polityczne - chadecy (CDU/CSU) i socjaldemokraci (SPD) - odnotowały spadek notowań, zaś eurosceptyczna i antyislamska Alternatywa dla Niemiec (AfD) poprawiła wynik i znów ma dwucyfrowe poparcie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nord Stream 2, kość niezgody między Polską i Niemcami. Były szef PE: wiele zależy od decyzji Niemców po wyborach. "Rosjanie mogą sami zbudować gazociąg, nawet jeśli będą przy tym głodować"

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2017 23:59
- Nie wiadomo, jak ta sytuacja się rozwinie, jak zdecydują Niemcy. Nastawienie części koalicji w Niemczech do Nord Streamu 2 jest negatywne. Oczywiście to może się zmienić – mówił były szef Parlamentu Europejskiego, były premier Jerzy Buzek, mówiąc o rozwoju wydarzeń wokół Gazociągu Północnego. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wybory w Niemczech. Koalicja wielka, mieszczańska czy "Jamajka" z "koneksjami przy pizzy”?

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2017 23:56
Jak będzie wyglądała scena polityczna w Niemczech po wyborach? Czy wielka koalicja zostanie z nami na kolejną kadencję, czy też zwycięzcy sięgną po inne możliwości? Jakie scenariusze widać obecnie na wyborczym horyzoncie? O tym mówi Artur Ciechanowicz, ekspert Ośrodka Studiów Wschodnich, Zespołu Niemiec i Europy Północnej, w rozmowie z portalem PolskieRadio.pl.
rozwiń zwiń