Manewry Zapad-2017 przy polskiej granicy. Rosyjskie wojska ćwiczą w Kaliningradzie

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2017 16:49
W obwodzie kaliningradzkim w ramach manewrów Zapad-2017 pododdziały wojsk lądowych wchodzących w skład rosyjskiej Floty Bałtyckiej przeprowadziły w poniedziałek ćwiczenia taktyczne. Na poligonie Prawdinskij ćwiczono m.in. walki w warunkach miejskich.
Białorusko-Rosyjskie manewry Zapad 2017
Białorusko-Rosyjskie manewry Zapad 2017Foto: PAP/EPA/KONSTANTIN ALYSH/ DEFENSE MINISTRY HANDOUT

Pododdziały zmechanizowane, pancerne, artyleryjskie, inżynieryjne i rakietowe przećwiczyły blokowanie i unieszkodliwianie umownej nielegalnej grupy zbrojnej - poinformował rzecznik Floty Bałtyckiej w Zachodnim Okręgu Wojskowym Roman Martow. 

wojsko rosji free 1200 zapad może być od biedy.jpg
Ćwiczenia Zapad 2017 - czytaj więcej

Swoje zadania przetrenowały również służby tyłowe oraz pododdziały wojsk obrony przeciwchemicznej, biologicznej i radiologicznej.

Jak podało ministerstwo obrony Rosji, w specjalnie przygotowanym osiedlu pododdziały zwiadowcze w pojazdach opancerzonych przeprowadziły bój ćwiczebny z umownym przeciwnikiem zabarykadowanym w budynkach.

Tymczasem na poligonie Łużskim w obwodzie leningradzkim trwają przygotowania do głównego etapu ćwiczeń Zapad-2017. Resort obrony Rosji podaje, że przećwiczony tam zostanie desant, do którego żołnierze wojsk powietrzno-desantowych zostaną przerzuceni z lotniska w obwodzie pskowskim. 

za122.jpg
Przedstawiciel NATO: manewry Zapad-2017 mogą być przygotowaniem do wielkiej wojny

Od niedzieli trwa druga faza wspólnych rosyjsko-białoruskich ćwiczeń wojskowych Zapad-2017. Przewiduje ona - jak zapowiada strona rosyjska - ćwiczenie działań praktycznych z zakresu obrony manewrowej, przejścia do działań ofensywnych i ostatecznego rozbicia sił przeciwnika.

Manewry, które budzą niepokój NATO i krajów sąsiadujących z Rosją i Białorusią, mają zakończyć się 20 września. Oficjalnie bierze w nich udział 12,7 tys. żołnierzy sił zbrojnych Rosji i Białorusi. Kraje NATO wyrażały obawę, iż w rzeczywistości liczebność zaangażowanych sił będzie o wiele wyższa i może nawet przekroczyć 100 tys.

dad

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Na Białoruś przybyli zagraniczni obserwatorzy manewrów Zapad-2017

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2017 08:25
Władze w Mińsku skierowały zaproszenia do przedstawicieli Polski, Ukrainy, Litwy, Łotwy, Estonii, Szwecji i Norwegii. - Do Mińska przyjechało dzisiaj po dwóch przedstawicieli z każdego z tych państw – powiedział na wieczornym briefingu podsumowującym kolejny dzień manewrów rzecznik prasowy ministerstwa obrony Białorusi Uładzimir Makarau.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Aktywna faza manewrów Zapad 2017. "Dowodzenie wojskowymi zgrupowaniami"

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2017 17:00
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ruszyła aktywna faza manewrów Zapad. Zadania użycia lotnictwa

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2017 20:51
Rosyjskie i białoruskie samoloty oraz śmigłowce demonstrowały dziś swoje możliwości niszczenia celów przeciwnika, a okręty rosyjskiej Floty Bałtyckiej przeprowadziły na poligonach morskich strzelanie artyleryjskie w ramach ćwiczeń Zapad-2017. Na pokaz działań samolotów i śmigłowców zostali zaproszeni dziennikarze i zagraniczni obserwatorzy.
rozwiń zwiń