Elbląg po opadach: przywrócono ruch na drogach. Nadal trudna sytuacja w Pasłęku

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2017 07:28
Po wczorajszych podtopieniach i zalaniu kilku ulic, sytuacja w Elblągu wróciła do normy. Jak informuje miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego, trwa sprzątanie po wylewie rzeki Kumieli, która po intensywnych opadach wystąpiła z brzegów. Przywrócono ruch na drogach i torowiskach tramwajowych. Do uprzątnięcia pozostaje błoto naniesione przez wodę. 
Audio
  • Z uwagi na wysoki stan wody, z ruchu został wyłączony most nad rzeką w Pasłęku (IAR/MR)
Trudna sytuacja nadal panuje w Pasłęku
Trudna sytuacja nadal panuje w Pasłęku Foto: PAP/Tomasz Waszczuk

Trudna sytuacja panuje w Pasłęku, gdzie wylaniem grozi rzeka Wąska. Do uszczelniania wałów przeciwpowodziowych skierowano dodatkowe zastępy straży pożarnej. Przed północą dotarło tam pięć jednostek z Ostródy, kolejne skierowane zostały z innych miast województwa warmińsko-mazurskiego. 

Z uwagi na wysoki stan wody, z ruchu został wyłączony most nad rzeką. Wjazd do miasta możliwy jest jedynie od strony Krosna-Rzecznej. 

abi

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Zagrożenie powodziowe w Elblągu. Wojewoda prosi wojsko o pomoc

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2017 21:42
Najtrudniejsza sytuacja po dzisiejszych ulewnych deszczach jest w Elblągu i Pasłęku. Tak sytuację w regionie ocenił po posiedzeniu wojewódzkiego sztabu kryzysowego wojewoda warmińsko- mazurski Artur Chojecki. Trudna sytuacja występuje w trzech powiatach: miejskim elblskim, elbląskim oraz braniewskim.  
rozwiń zwiń