X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Płock: śledztwo ws. znalezionych materiałów wybuchowych, zatrzymano mężczyznę

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2017 16:15
We wtorek zatrzymano w Płocku 69-letniego mężczyznę w związku ze znalezieniem w jednym z bloków mieszkalnych w tym mieście materiałów wybuchowych. W sprawie zostało wszczęte śledztwo.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock/Piotr Latacha

Jak podawała wcześniej policja, przypuszczalnie 200 g trotylu, amunicję do kałasznikowa oraz dwa korpusy granatów i osobno dwa zapalniki odkryła w poniedziałek kobieta porządkująca piwnicę bloku. Ewakuowano ponad 180 osób, w tym mieszkańców bloku, dzieci i personel położonych w pobliżu przedszkola i sklepów. Akcja zabezpieczania i wywiezienia materiałów wybuchowych trwała kilka godzin.

- W związku z tą sprawą został zatrzymany we wtorek 69-letni mieszkaniec Płocka. Trwają czynności z udziałem tego mężczyzny – poinformował rzecznik płockiej policji Krzysztof Piasek.

Jest śledztwo

Jak przekazał szef płockiej Prokuratury Rejonowej Norbert Pęcherzewski, w sprawie wszczęto śledztwo, dotyczące gromadzenia i posiadania materiałów wybuchowych. Potwierdził zarazem, że w ramach postępowania zatrzymano jedną osobę. - Jest na razie zbyt wcześnie, by mówić o roli procesowej tej osoby w sprawie – zastrzegł prokurator.

Zaznaczył, że wśród materiałów wybuchowych, znalezionych w torbie przechowywanej w piwnicy bloku mieszkalnego, były substancje, które musi ostatecznie zweryfikować biegły. - Chodzi również o ustalenie czy i jakie ewentualnie zagrożenie stwarzały znalezione materiały - dodał Pęcherzewski.

Ewakuowano ponad 100 osób

Materiały znalezione w piwnicy zabezpieczyli i wywieźli jeszcze w poniedziałek policyjni specjaliści od pirotechniki z Warszawy. Na czas akcji, która trwała kilka godzin, z ruchu samochodowego i pieszego wyłączono część ulic w pobliżu bloku, położonego niedaleko płockiego dworca PKS i PKP.

Według Urzędu Miasta Płocka, tuż po odkryciu materiałów wybuchowych konieczna była ewakuacja 47 osób mieszkających w bloku, a także 90 dzieci oraz personelu znajdującego się w pobliżu przedszkola oraz 49 osób z pobliskich pawilonów handlowo-usługowych. Mieszkańcy bloku powrócili do swych mieszkań w poniedziałek wieczorem.

Zgodnie z art. 171. par 1. Kodeksu karnego, za przechowywanie materiałów wybuchowych bez zezwolenia lub wbrew jego warunkom gromadzi grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

CBŚP zlikwidowało drukarnię fałszywych pieniędzy

Ostatnia aktualizacja: 29.08.2017 11:44
Policjanci CBŚP zlikwidowali drukarnię fałszywych pieniędzy. Zatrzymano trzy osoby, które już aresztowano na trzy miesiące.
rozwiń zwiń