Zderzenie tankowca u wybrzeży Danii. Utknął w miejscu, załoga czeka na przypływ

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2017 12:08
Na jednym z najważniejszych szlaków morskich prowadzących do belgijskiego portu w Antwerpii doszło do zderzenia transportowca Usolie z tankowcem Seatrout. Po wypadku tankowiec utknął w pobliżu Bath, w rejonie Westerschelde, przy największej wyspie Danii - Zelandii.
Wypadek tankowca Seatrout.
Wypadek tankowca Seatrout.Foto: MaritimeBulletin.net

Długi na 188 metrów tankowiec Seatrout został uziemiony poprznięty po zderzeniu lub już podczas próby uniknięcia kolizji. Załoga zgłosiła, że nie ma widocznych szkód, a tankowiec ma być uwolniony w czasie przypływu. W gotowości są już holowniki, które mogą rozpocząć wyciaganie tankowca gdy poziom wody się podniesie.

Zbiornikowiec zazwyczaj przewozi ropę, jednak teraz płynął pusty na trasie z Antwerpii do litewskiej Kłajpedy. W pobliżu Bath częśto dochodzi do podobnych zdarzeń. W sierpniu utknął tam 366-metrowy kontenerowiec CSCL Jupiter.pr, Maritime Bulletin, De Telegraaf

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Baltic Pipe przed kolejnym testem. Duńskie firmy są zainteresowane

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2017 16:06
Za kilka dni ruszy następny etap procedury sprawdzającej opłacalność projektu budowy gazociągu Baltic Pipe. Duński partner polskiego Gaz-Systemu potwierdza gotowość udziału w projekcie duńskich przedsiębiorstw z branży energetycznej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kopenhaga: sprawa polskiego kibica pobitego przez duńską policję

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2017 17:29
Sprawą pobicia polskiego kibica przez duńskie siły porządkowe zajmie się Niezależne Biuro Spraw Wewnętrzny Policji w Danii Do pobicia doszło w piątek w Kopenhadze, po meczu piłkarskich reprezentacji Danii i Polski.
rozwiń zwiń