USA: spotkanie prezydenta Andrzeja Dudy z inwestorami. "Przy stole siedziało 400 miliardów dolarów"

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2017 19:10
Prezydent Andrzej Duda zachęcał amerykańskich przedsiębiorców do inwestowania w Polsce. Przy okazji wizyty na sesji ONZ w Nowym Jorku prezydent spotkał się z przedstawicielami tak zwanych "private equity firms", czyli funduszy inwestujących kapitał w restrukturyzację przedsiębiorstw na całym świecie.
Audio
  • Prezydent Andrzej Duda zachęcał amerykańskich przedsiębiorców do inwestowania w Polsce. Relacja Marka Wałkuskiego (IAR)
Prezydent RP Andrzej Duda (C) podczas spotkania z przedstawicielami amerykańskich equity firms w Yale Club w Nowym Jorku
Prezydent RP Andrzej Duda (C) podczas spotkania z przedstawicielami amerykańskich equity firms w Yale Club w Nowym JorkuFoto: PAP/Radek Pietruszka

Jak wyliczył szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski, przy stole w prestiżowym Yale Club, gdzie odbyło się spotkanie, "siedziało 400 miliardów dolarów".

Takim kapitałem dysponują firmy, których szefowie spotkali się z prezydentem Dudą. - To była dobra biznesowa rozmowa z miliardami w tle - mówił minister Szczerski w wywiadzie dla Polskiego Radia. Rozmowa prezydenta z inwestorami toczyła się wokół długoterminowych inwestycji w infrastrukturę.

Pierwsze takie spotkanie 

Amerykanów interesował też klimat gospodarczy w Polsce, plany obecnego rządu i stabilność systemu prawnego. - Efektem spotkania powinno być przeświadczenie gości pana prezydenta, że warto zainwestować w Polsce długoterminowe środki - dodał minister Szczerski.

Jak powiedziała Polskiemu Radiu konsul Sabina Klimek, po raz pierwszy w historii prezydent Polski spotkał się z tą grupą inwestorów. - Mamy nadzieję, że poprzez takie spotkania budujemy fantastyczny wizerunek Polski jako kraju, który szybko się rozwija, ma ogromny potencjał i kraju, w którym warto ulokować inwestycje - powiedziała Sabina Klimek.

Podczas spotkania z amerykańskimi biznesmanami prezydent Duda przedstawiał także ideę Trójmorza i możliwości zaangażowania kapitałowego w tym projekcie.  

dcz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Trump odpowiedział Andrzejowi Dudzie i skomentował sprawę uścisku dłoni z pierwszą damą

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2017 08:28
Po wizycie prezydenta USA w Polsce szerokim echem odbiło się nagranie z przywitania par prezydenckich na placu Krasińskich. Gdy Donald Trump wyciągnął dłoń do Agaty Dudy, ta uścisnęła najpierw Melanię.
rozwiń zwiń