Turcja: 15 migrantów utonęło na Morzu Czarnym

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2017 16:53
Do 15 wzrosła liczba migrantów, którzy ponieśli śmierć w wyniku zatonięcia statku na Morzu Czarnym - poinformowała agencja AP za turecką strażą przybrzeżną. Trwają poszukiwania 15 zaginionych. 40 osób zostało uratowanych podczas akcji.
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: Fishman64/Shutterstock

Do zatonięcia statku z migrantami doszło przed świtem u wybrzeża prowincji Kocaeli, w północno-zachodniej Turcji. Do portu Kefken wysłano karetki, a poszkodowani zostali przewiezieni natychmiast do szpitala śmigłowcami - podaje informacyjna agencja Anatolia

Nie jest znana ani narodowość migrantów ani dokąd chcieli się udać. Zazwyczaj jednak nielegalni migranci, którzy chcą dotrzeć do Europy, przedostają się z Turcji do Rumunii. Morze Czarne stało się ostatnio alternatywnym szlakiem migracyjnym dla Morza Śródziemnego.

Ponad 830 migrantów i 10 przemytników zostało zatrzymanych na Morzu Czarnym w okresie od sierpnia do września br.  

dcz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Turcja: szef MSZ grozi anulowaniem umowy z UE w sprawie migrantów

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2017 21:53
Wobec napięć w stosunkach z Holandią turecki minister spraw zagranicznych Mevlut Cavusoglu zagroził w środę w wywiadzie telewizyjnym jednostronnym anulowaniem porozumienia, na mocy którego ograniczony został napływ migrantów przez Turcję do Unii Europejskiej.
rozwiń zwiń