Mozart, Haendel i The London Chorus w Studiu Lutosławskiego

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2017 13:29
Warszawska Opera Kameralna oraz Agencja Muzyczna Polskiego Radia zapraszają 3 października br. o godz. 19 do Studia Lutosławskiego na koncert, podczas którego wykonana będzie jedna  z najsłynniejszych kompozycji wszechczasów - "Requiem" Wolfganga Amadeusza Mozarta (dyryguje Paweł Kos-Nowicki) oraz "Zadok the Priest" i "The King shall rejoice" Jerzego Fryderyka Haendla (dyryguje Ronald Corp).
Warszawska Opera Kameralna
Warszawska Opera KameralnaFoto: PAP/Rafał Guz

Wykonawcy:

Łucja Szablewska-Borzykowska – sopran

Ewelina Rzezińska – mezzosopran

Andrzej Marusiak – tenor

Krzysztof Chalimoniuk – bas

The London Chorus – kierownik artystyczny Ronald Corp

Chór Warszawski – kierownik artystyczny Richard Berkeley

Orkiestra Warszawskiej Opery Kameralnej

Ronald Corp – dyrygent

Paweł Kos-Nowicki – dyrygent

Rangę tego muzycznego wydarzenia podnosi udział The London Chorus, który regularnie występuje w najbardziej renomowanych salach świata. Są stałymi gośćmi w Royal Albert Hall i Festival Hall w Londynie. Zna ich cały świat, teraz zaśpiewają w Warszawie w ramach swojego europejskiego tournée. 

Historia chóru trwa nieprzerwanie od 1903 roku, kiedy to pierwszy raz zaistniał na koncertowym plakacie jako London Choral Society. W 2000 roku członkowie chóru postanowili wejść w nowe Milenium już pod szyldem The London Chorus. Występują pod batutą Ronalda Corpa, podtrzymując opinię najbardziej wszechstronnego chóru. Dzięki temu możemy ich słuchać w repertuarze klasycznym jak i daleko wykraczającym po za kanon muzyki poważnej.

Bilety do kupienia na stronie: sklep.polskieradio.pl oraz w kasie przed koncertem.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak