Dziennikarze Polskiego Radia nagrodzeni w konkursie "Bałtyk 2017"

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2017 18:18
Znamy wyniki ogólnopolskiego konkursu reportażu i dokumentu radiowego "Bałtyk 2017". W tym roku spośród 25 zgłoszonych reportaży radiowych poświęconych tematyce morskiej, aż dwie nagrody główne oraz nagroda publiczności przyznane zostały dziennikarzom Polskiego Radia.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Małgorzata Sas/Polskie Radio

Adam Bogoryja-Zakrzewski ze Studia Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia zdobył drugą nagrodę za reportaż "Dziękuję, że jesteś", który jest historią wyjątkowej miłości Kariny i Piotra - marynarza, który wyznał miłość ukochanej na Facebooku zanim zdążyli poznać się osobiście.

Urszula Żółtowska-Tomaszewska, także reportażystka Studia Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia, decyzją jury została nagrodzona trzecim miejscem w konkursie za reportaż "Siostra Anioł". Bohaterką historii jest siostra Piotra, Elżbietanka prowadząca hospicjum w Złotowie, córka rybaka z Helu od dziecka nauczona ciężkiej pracy na kutrze. Jako szesnastoletnia dziewczyna postanowiła wstąpić do zakonu, aby pomagać chorym i najsłabszym. Wychowanie i dom rodzinny dały jej siłę i ukształtowały charakter, które okazały się przydatne na nowej drodze życia.

Nagrodę publiczności otrzymała dziennikarka radiowej Czwórki - Beata Kwiatkowska, która również współpracuje ze Studiem Reportażu i Dokumentu. Jej reportaż pt. "Żeglarz" opowiada o niewielkim kinie studyjnym "Żeglarz" w Jastarni, którym od początku zajmuje się rodzina Blindow. Bogdan Blindow dołożył starań, aby kino się rozwijało, dziś swoją opieką otaczają je trzy kobiety - przedstawicielki kolejnych pokoleń rodziny Blindow.

- Bardzo mnie cieszy nagroda publiczności dla "Żeglarza", bo być może dzięki niej uda się uratować od zapomnienia to kultowe miejsce w Jastarni, gdzie skrzypią fotele, a filmy ogląda się na życzenie - komentuje wyróżnienie laureatka. Dziś kinu grozi zamknięcie.

Główną nagrodę konkursu - Bursztynowy Mikrofon Radia Koszalin jury przyznało dziennikarzom Radia Koszalin - Jolancie i Andrzejowi Rudnikom za reportaż pt. "Sieci śmierci".

mr

Zobacz więcej na temat: Polskie Radio POLSKA konkurs
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak