X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Podróżniczka i himalaistka Kinga Baranowska została Mistrzem Mowy Polskiej 2017

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2017 22:40
Uhonorowana podróżniczka i himalaistka Kinga Baranowska powiedziała, że zarówno podczas wypraw górskich, jak i opowieści o nich słowo pełni kluczową rolę.
Audio
  • Kinga Baranowska Mistrzem Mowy Polskiej. Relacja Michała Pieśniewskiego (IAR)
Kinga Baranowska
Kinga BaranowskaFoto: PAP/StrefaGwiazd/Marcin Kmieciński

Podkreśliła, że w górach słowa mają wielką wagę, bo podczas wspinaczki nie używa się zbyt wielu słów. Powodem jest - jak mówiła himalaistka - czasem zmęczenie, czasem kwestia bezpieczeństwa. Kinga Baranowska zaznaczyła, że słowo ma dla niej ogromną wagę, znaczenie i moc.

Równorzędne nagrody otrzymali też dziennikarze Piotr Jacoń i Jarosław Gugała, a także aktor Krzysztof Gosztyła. Nagrodę Kuźnię Mistrzów Mowy Polskiej otrzymał Zespół Szkół nr 1 im. Adama Mickiewicza w Lublińcu. Wyboru dokonało jury podczas uroczystej gali w Wejherowskim Centrum Kultury. 

Przyznano także nagrody w kategoriach Vox Populi. Mistrzem Mowy Polskiej Vox Populi została aktorka, artystka kabaretowa, związana z radiową Trójką Joanna Kołaczkowska.

Tytuł Kuźnia Mistrzów Vox Populi otrzymała "Zagadkowa niedziela" - audycja dla dzieci Programu 3 Polskiego Radia. Jej autorka Katarzyna Stoparczyk powiedziała, że to także wyróżnienie dla jej współprowadzących - dzieci. Zauważyła, że jest to "audycja podwyższonego ryzyka". W trakcie jej trwania mogą się zdarzyć różne nieprzewidziane sytuacje i należy wówczas zareagować. Podczas jednej z audycji - jak wspominała Katarzyna Stoparczyk - dziecko próbowało wyrwać sobie ząb mleczny. Autorka audycji powiedziała, że wzruszające jest to, iż kapituła konkursu zauważyła jej wysiłki. Dziennikarka zaznaczyła że w ferworze zmagań związanych z prowadzeniem programu, stara się równocześnie dbać o piękno języka ojczystego.

Uhonorowano także Paulinę Mikułę, autorkę wideobloga "Mówiąc inaczej". Jak podkreślił członek jury konkursu profesor Jan Mazur, jego autorka pokazała, że internet może być także nośnikiem pięknego polskiego słowa. Podkreślił, że poprawność komunikacji powinna być dostrzegana i nagradzana. Profesor Jan Mazur zauważył, że internet nie jest tylko - jak uważają niektórzy - siedliskiem wulgaryzmów i kolokwializmów, lecz jest też w nim miejsce na piękno polskiego języka. 

Do nagrody Kuźnia Mistrzów Mowy Polskiej nominowana w tym roku była także Redakcja Kultury i Edukacji Programu 1 Polskiego Radia, a dziennikarz radiowej Jedynki Dariusz Michalski - nominowany do nagrody Mistrz Mowy Polskiej. 

IAR/koz/mk

Zobacz więcej na temat: KULTURA góry
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak