Zderzenie Pendolino z autobusem wiozącym ludzi na lotnisko

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2017 06:48
W Modlinie pociąg Pendolino we wtorek wieczorem zderzył się z autobusem, wiozącym pasażerów na tamtejsze lotnisko. Nikomu nic się nie stało.
Audio
  • Rzecznik PKP Polskich Linii Kolejowych Mirosław Siemieniec o wypadku w Modlinie (IAR)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Bartłomiej Banaszak/PKP

Jak powiedział Informacyjnej Agencji Radiowej rzecznik PKP Polskich Linii Kolejowych, Mirosław Siemieniec, pociąg relacji Gdynia - Bielsko-Biała zahaczył na przejeździe kolejowym na stacji Modlin o autobus, wiozący ludzi. Według rzecznika PKP PLK w autobusie były 3 osoby, rzecznik Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga mówi natomiast o nawet 40 pasażerach. 

Mirosław Siemieniec poinformował, że ruch pociągów na trasie Warszawa - Gdańsk nie został przerwany, składy kursują po drugim torze. 

W wyjaśnieniu okoliczności zdarzenia mają pomóc nagrania z monitoringu. Postępowanie ma ustalić, dlaczego autobus znalazł się na przejeździe w momencie, gdy zbliżał się skład Pendolino i czy zapory były zamknięte. 

fc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Dzieci położyły kamienie na torach kolejowych. O włos od tragedii

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2017 10:50
Dwóch 13-latków podłożyło kamienie na torach kolejowych. Tym samym o mało nie doprowadzili do wykolejenia pociągu relacji Olsztyn-Szczecin. Teraz będą się tłumaczyli przed sądem rodzinnym.
rozwiń zwiń