Świętokrzyskie: zarząd PO rozwiązał struktury partii w powiecie ostrowieckim. Powodem koalicja z PiS

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2017 06:52
Zarząd Krajowy Platformy rozwiązał we wtorek struktury partii w powiecie ostrowieckim (Świętokrzyskie). - Ta decyzja została podjęta na mój wniosek - powiedział komisarz ugrupowania w województwie świętokrzyskim Paweł Zalewski.
(zdjęcie ilustracyjne)
(zdjęcie ilustracyjne)Foto: FLICKR/Platforma Obywatelska RP/CC BY-SA 2.0

Jak podkreślił Zalewski powodem decyzji była negatywna ocena koalicji PO z PiS w Radzie Powiatu Ostrowieckiego. „Negatywna ocena naszych wyborców, moja i członków partii” – zaznaczył polityk.

Dodał, że ponad rok rozmawiał na ten temat z przedstawicielami ugrupowania w powiecie ostrowieckim, głównie z Eligiuszem Michem (dotychczasowy szef struktur PO w powiecie ostrowieckim i jednocześnie wicestarosta ostrowiecki).

"Nie chciał wystąpić z tej koalicji"

Zalewski wskazał, że powodem była koalicja z PiS. - Nie mogliśmy dojść do porozumienia. Pan Mich nie reagował na żaden z moich argumentów. Nie chciał wystąpić z tej koalicji. Dlatego na mój wniosek Zarząd Krajowy PO rozwiązał struktury partii w powiecie - powiedział Zalewski. Podkreślił, że negatywnie ocenia tę koalicję.

- Negatywnie oceniam politykę powiatu ostrowieckiego. Szczególnie dzisiaj, kiedy PiS niszczy sądownictwo w Polsce i zawłaszcza państwo, a chce też zawłaszczyć samorządy. Strasznie trudno w takiej sytuacji przekonywać wyborców do Platformy, będąc w koalicji z PiS - stwierdził komisarz PO w województwie świętokrzyskim.

- To jest stanowisko przeze mnie nie akceptowalne - dodał Zalewski.

Komisarzem struktur PO w powiecie ostrowieckim został radny wojewódzki Grigor Szaginian.

- Jest znanym ostrowieckim społecznikiem i członkiem PO. Pan Szaginian jest osobą budzącą zaufanie. Myślę, że dla wszystkich członków Platformy w Ostrowcu i mieszkańców powiatu jest właściwą osobą, aby odbudować struktury partii w powiecie i przygotować nasze ugrupowanie do przyszłorocznych wyborów samorządowych - zapewnił. 

dcz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Przepychanki w Sejmie. Lenz popycha posła PiS, Tarczyński próbuje zabrać telefon Gajewskiej

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2017 15:56
Do sporego zamieszania doszło wczoraj późnym wieczorem w Sejmie. W okolicy przednich ław poselskich zajmowanych przez Prawo i Sprawiedliwość zbiegli się posłowie innych ugrupowań. Doszło do przepychanek.
rozwiń zwiń