Zderzenie autobusu i Pendolino. Kierowca autokaru z zarzutami

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2017 16:53
Zarzut sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym przedstawiła prokuratura kierowcy autobusu, który we wtorek zderzył się z pociągiem Pendolino koło Warszawy - poinformowała w środę stołeczna prokuratura. Mężczyźnie grozi do 8 lat więzienia.
Audio
  • Kierowcy grozi do 8 lat pozbawienia wolności - mówi rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga Marcin Saduś (IAR)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Bartłomiej Banaszak/PKP

We wtorek wieczorem w Modlinie pociąg, którym podróżowało 210 pasażerów, zahaczył o stojący na przejeździe kolejowym autobus Kolei Mazowieckich, przewożący około 40 osób. Nikomu nic się nie stało. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Nowym Dworze Mazowieckim.

- 48-letniemu mężczyźnie przedstawiono zarzut. Przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu. Trwa przesłuchanie podejrzanego. Składa on obszerne wyjaśnienia, które korespondują ze zgromadzonym w sprawie materiałem dowodowym - powiedział rzecznik Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga Marcin Saduś.

Zgodnie z art. 174. Kodeksu karnego, "kto sprowadza bezpośrednie niebezpieczeństwo katastrofy w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8".

We wtorek rzecznik prasowy PKP PLK Mirosław Siemieniec poinformował, że przejazd objęty jest monitoringiem, dzięki czemu uda się szczegółowo ustalić okoliczności, które spowodowały, że autobus znalazł się na przejeździe.

dad

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ukraina: wielki pożar magazynu z amunicją. Dywersja przy użyciu drona?

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2017 11:40
Na Ukrainie, w Kalinówce w obwodzie Winnickim płoną duże składy amunicji artyleryjskiej. W mieście słychać wybuchy. Mieszkańcy Kalinówki i pobliskich miejscowości są ewakuowani. W promieniu 50 km od pożaru zamknięto przestrzeń powietrzną. W związku z sytuacją szef państwa zwołał naradę gabinetu wojennego przy Radzie Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony (RBNiO).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Łódź: jest wyrok ws. motorniczego, który zabił trzy osoby

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2017 15:59
Sąd Okręgowy w Łodzi podtrzymał wyrok I instancji w sprawie motorniczego, który będąc pod wpływem alkoholu, spowodował w Łodzi wypadek, w wyniku którego zginęły trzy osoby. Mężczyzna został skazany na 13,5 roku więzienia.
rozwiń zwiń